Latvijas skeletoniste Zunte izvēlējusies turpmāk startēt zem Igaunijas karoga

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Dārta Zunte
Dārta Zunte Foto: Viesturs Lācis/bobslejs.lv

Latvijas skeletoniste Dārta Zunte turpmāk pārstāvēs Igauniju, nedēļas nogalē Latvijas Televīzijā izskanējušo informāciju aģentūrai LETA apstiprināja sportiste.

Zuntei, kura pēc mēneša svinēs 22 gadu dzimšanas dienu, ir Latvijas un Igaunijas dubultpilsonība, jo daļa no viņas ģimenes ir no ziemeļu kaimiņvalsts.

"Mans mērķis ir olimpiskās spēles, un kā lielākā daļa sporta pasaules savā nākotnē skatos caur četrgades ciklu. Rūpīgi izvērtējot, šeit [Latvijā] neieraudzīju iespējas to īstenot, taču Igaunija man to piedāvāja," teica Zunte, kura pati izrādījusi iniciatīvu pārstāvēt Igauniju.

Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) mazajām nācijām piedāvā no organizācijas līdzekļiem apmaksātus trenerus, kuri strādā ar sportistiem sacensībās.

"No IBSF ir iespējams saņemt arī vienreizēju finansiālu atbalstu, kā arī apmaksātu treniņnometni ar papildu braucieniem," stāstīja Zunte, pagaidām neatklājot, kādu finansējumu saņems no Igaunijas puses, taču norādot, ka patlaban gatavošanās notiek daļēji par personīgajiem līdzekļiem.

Igaunijai nav kvotas Pasaules kausā, tādējādi Zuntei gaidāmajā sezonā vajadzēs startēt Eiropas kausā un Starpkontinentālajā kausā. Zemākā līmeņa sacensībās iekrātie punkti dos iespēju kvalificēties Pasaules kausam, kur sportisti iegūst kvotas nevis sev, bet savām pārstāvētajām valstīm.

"Vasarā vēl trenējos Latvijas sastāvā, un lēmums pāriet Igaunijas pusē nebija viegls," teica Zunte, noraidot, ka iemesls mainīt pārstāvēto valsti būtu saistīts ar prasību iziet Latvijas komandas starta testus.

Cīnoties Eiropas kausā un Starpkontinentālajā kausā, Zunte iepriekšējā sezonā nopelnīja Latvijai otro kvotu dalībai 2022./2023.gada sezonas Pasaules kausā. Pagaidām nav skaidrības par Pekinas olimpisko spēļu dalībnieces Endijas Tēraudas nākotni, tādējādi abas kvotas varētu palikt neizmantotas.

Tāpat Zunte pauda, ka ir pateicīga Latvijas Bobsleja un skeletona federācijai (LBSF), kā arī treneriem par atbalstu līdzšinējos gados. "Nesaskaņu mums nebija, un šķīrāmies mēs mierīgi," teica Zunte.

Igaunijas pusē Zuntei ir komunikācija ar Igaunijas Olimpisko komiteju, kas sportistes iniciatīvu uztvērusi ļoti pretimnākoši. Vienīgais noteikums - sportistei ir vajadzīga Igaunijas pilsonība, kas jau Zuntei ir.

Zunte 2020./2021.gada sezonā debitēja Pasaules kausā, Sanktmoricā ieņemot 20.vietu un Insbrukā - 18.pozīciju. Eiropas kausā, kas skeletonā ir trešā līmeņa mači, Zunte izcīnījusi trīs godalgotās vietas Siguldas trasē, kur viņai ir labākais rezultāts arī Starpkontinetālajā kausā - piektā vieta.

Latvietei ir divas sestās vietas arī pasaules junioru čempionātos, kas izcīnītas 2017.gadā Siguldā un šogad Insbrukā.

Vasarā Zunte tika iekļauta Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) "Sudraba" sastāvā, pretendējot uz atbalstu sporta medicīnas, atjaunošanās un rehabilitācijas jomā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu