VIDEO ⟩ ReTV: Valmieras novadā arheologi atseguši sešu cilvēku apbedījumus

Apollo.lv
ReTV: Valmieras novadā arheologi atseguši sešu cilvēku apbedījumus
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Ekrānuzņēmums no video

Pirms plānotās labiekārtošanas dzelzsbetona torņa pakājē, kas atrodas pašā Zilākalna galā, Valmieras novadā, arheologi jau vairākas dienas pārbauda, vai šeit nav cilvēku apbedījumu, līdz šim atraduši jau sešu cilvēku kaulus, vēsta ReTV.

SIA "Arheoloģiskā izpēte" arheologs Oskars Ušpelis saka: "Šie apbedījumi ir jāattīra, jāapraksta, jāuzmēra un jāsafotografē, tad mēs ņemam viņus nost, dodam tālāk antropologam, kurš noteiks vecumu, dzimumu, slimības, kas saglabājušās kaulos."

Zilākalnā izrakumi veikti arī senāk, tādēļ esot pamats domāt, ka arī šie apbedījumi datējami ar 16., 17. gadsimtu.

"Ir tādas maziņas lauku kapsētas, kurās apglabā ārpus baznīcas teritorijas, šī ir viena no tām. Pilnīgi parasta lauku kapsētiņa," saka arheologs Oskars Ušpelis.

Pie diviem skeletiem atrastas arī neliela izmēra saktas. Joprojām var saskatīt tā laika apbedīšanas tradīcijas – mirušais guldīts ar kājām uz austrumiem.

Laikapstākļu dēļ arheologiem darba sezona drīz noslēgsies, taču plānots, ka komanda šeit atgriezīsies nākamā gada aprīlī. Oskars Ušpelis norāda: "Ar šo noteikti nepietiks, jo tā būvbedre tornim būs lielāka par šiem trīs laukumiem. Tie ir tikai pārbaudes laukumiņi. Tas nozīmē to, ka būvdarbu laikā vajadzēs vismaz arheoloģisku uzraudzību tieši tajā vietā, kur tiks veikti būvdarbi."

Atrastās cilvēku mirstīgās atliekas vēlāk apbedīs kādā no novada kapsētām.

Video: ReTV Ziņas sižets

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu