Dižozola nozāģēšana Mārupē: likumpārkāpējiem var draudēt bargāks sods

LETA
Dižozola nozāģēšana Mārupē: likumpārkāpējiem var draudēt bargāks sods
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Rindu māju projekta "Dižozola nami" būvdarbu teritorijā Mārupē nozāģēts valsts nozīmes aizsargājams dižozols.
Rindu māju projekta "Dižozola nami" būvdarbu teritorijā Mārupē nozāģēts valsts nozīmes aizsargājams dižozols. Foto: Paula Čurkste/LETA

Valsts policija pārkvalificējusi kriminālprocesu par dižozola nozāģēšanu Mārupes rindu māju būvlaukumā, līdz ar to likumpārkāpēju notveršanas gadījumā viņiem draudēs lielāks cietumsods.

Sākotnēji policija sāka kriminālprocesu par patvaļīgu koku ciršanu. Par šādu pārkāpumu draudētu brīvības atņemšanu līdz diviem gadiem, sabiedriskais darbs vai naudas sods.

Tagad nolemts kriminālprocesu pārkvalificēt pēc Krimināllikuma panta par īpaši aizsargājamo dabas teritoriju iznīcināšanu vai bojāšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums. Par to var piemērot brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, sabiedrisko darbu vai naudas sodu, aģentūra LETA uzzināja policijā.

Policija aicina atsaukties aculieciniekus, kuri 26.oktobrī no plkst.11 līdz 11.30 atradās pie Mārupes Valsts ģimnāzijas esošām autobusu pieturām un netālu no tām, zvanot policijai pa tālruņa numuru 110. Policijā nekomentēja vai iedzīvotāji snieguši tuvāko namu videonovērošanas kameru un automašīnās izvietoto videoreģistratoru ierakstus. Tāpat policijā nekomentēja vai nopratināti projekta "Dižozolu nami" attīstītāja un būvuzņēmēja SIA "Zeninvest" pārstāvji.

Jau ziņots, ka trešdien Mārupes novada pašvaldības policija saņēmusi informāciju par iespējamu prettiesisku rīcību, nozāģējot valsts nozīmes aizsargājamu dižozolu Kantora ielā.

Nozāģētā dižozola tuvumā noris rindu māju projekta "Dižozolu nami" būvdarbi.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, šogad vasarā, cenšoties glābt dižozolu, Ģenerālprokuratūra vērsās Administratīvajā rajona tiesā ar pieteikumu par administratīvās lietas atjaunošanu saistībā ar Mārupes novada pašvaldības lēmumu izsniegt būvatļauju minētā projekta rindu māju būvniecībai.

29.jūlijā Ģenerālprokuratūras prokurors vērsās Administratīvajā rajona tiesā ar pieteikumu par administratīvās lietas atjaunošanu sakarā ar jaunatklātiem apstākļiem lietā par Mārupes novada būvvaldes prettiesiski izdotajām būvatļaujām - Mārupes novada dome ar savu lēmumu atjaunojusi prettiesiski izdotu būvatļauju darbību. Tiesā pieteikums patlaban nav izskatīts.

Mārupes rindu māju būvlaukumā, kurā nozāģēts dižozols, būvnieki neesot bijuši kopš 12.aprīļa, kad projektam anulēta būvatļauja, aģentūrai LETA piektdien sacīja projekta "Dižozolu nami" attīstītāja un būvuzņēmēja SIA "Zeninvest" līdzīpašnieks un valdes loceklis Oskars Kalniņš.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu