Naktī uz pirmdienu Daugavpilī sākta PSRS pieminekļa demontāža

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Policijas darbinieki pie nojaucamā pieminekļa Otrā pasaules kara padomju karavīriem Slavas skvērā Daugavpil, kur cilvēki ieradušies nolikti ziedus un svecītes.
Policijas darbinieki pie nojaucamā pieminekļa Otrā pasaules kara padomju karavīriem Slavas skvērā Daugavpil, kur cilvēki ieradušies nolikti ziedus un svecītes. Foto: Ivars Soikāns/LETA

Naktī uz pirmdienu Daugavpilī sākta bijušajā Slavas skvērā esošā pieminekļa padomju karavīriem demontāža, liecina aculiecinieku publiskotā informācija dažādos interneta sociālajos tīklos.

Daugavpils portāls "Gorod.lv" vēsta, ka ziedi un sveces, kas nedēļas izskaņā bija noliktas pie pieminekļa, pirms demontāžas darbiem pārvestas uz netālu esošajiem Brāļu kapiem 18.novembra ielā.

Latvijas Televīzija vēsta, ka naktī pēc vairāku stundu darba vispirms demontēts pieminekļa bareljefs, kuru nodos Latvijas Okupācijas muzejam kā māksliniecisko vērtību, bet vēlāk nogāzta arī pieminekļa smaile.

Atlikušās pieminekļa daļas demontāža turpinās. Notikuma vietu norobežojusi Valsts policija.

LETA jau ziņoja, ka aizvadītās nedēļas nogalē pie pieminekļa pulcējās cilvēki, kuri tur nolika ziedus un svecītes. Bija arī pāris aizturētie par karu slavinošu dziesmu dziedāšanu un atrašanos sabiedriskā vietā alkohola reibumā.

Svētdienas vakarā pieminekli sāka norobežot, par ko policija jau iepriekš bija informējusi. Norobežošana saistīta ar vasarā pieņemto likumu, kas paredz, ka totalitāros režīmus slavinoši objekti valstī jādemontē līdz 15.novembrim.

Valdības apstiprinātajā sarakstā ir iekļauti divi demontējami objekti, kas atrodas Daugavpilī. Viena ir piemiņas vieta Sarkanās armijas karavīriem, kas atrodas 18.novembra ielā, bijušajā Slavas skvērā, bet otrs ir piemineklis Sarkanās armijas 360.strēlnieku divīzijas karavīriem.

Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš (S) ilgstoši centies panākt, lai pieminekļi netiek nojaukti. Pašvaldība nebija publiski izpaudusi sīkākas detaļas par to, kad un kā tiks nojaukti šie pieminekļi.

Savukārt viens no plašāk pazīstamajiem Daugavpils centrā esošajiem padomju okupācijas režīmu slavinošajiem objektiem Dubrovina parkā šajā sarakstā nav iekļauts, jo memoriāla pakājē ir apglabāti padomju armijas virsnieki.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu