IAEA: Ukrainas objektos nav konstatētas "netīrās bumbas" pēdas

LETA
Foto: AFP/SCANPIX

ANO Starptautiskā atomenerģijas aģentūra (IAEA) ceturtdien, 3. novembrī, paziņojusi, ka tās inspektori trijos pārbaudītajos objektos Ukrainā nav atklājuši kādas "nedeklarētas kodoldarbības".

IAEA inspektori Ukrainā ieradušies pēc Kijevas prasības, lai atmaskotu Krievijas apgalvojumus, ka ukraiņu gatavojot "netīro bumbu".

"Mūsu tehniskais un zinātniskais novērtējums līdz šim gūtajiem rezultātiem neliecina par nedeklarētām kodoldarbībām un materiāliem šajos trīs objektos," paziņojis IAEA ģenerāldirektors Rafaels Grosi.

Viņš piebildis, ka par inspektoru ievākto vides paraugu pārbaudes rezultātiem tiks paziņots, cik ātri vien iespējams.

Grossi norādījis, ka IAEA inspektoriem bijusi netraucēta piekļuve pārbaudāmajiem objektiem un ka viņi veikuši visas plānotās pārbaudes.

Krievija mēģina starptautiskajai sabiedrībai iegalvot, ka Ukraina it kā gatavojoties izmantot pret iebrucējiem tā dēvēto netīro bumbu.

Savukārt Kijeva norāda, ka tā varētu būt Maskavas provokācija un krievi paši plāno izmantot "netīro bumbu", lai pēc tam tajā apvainotu ukraiņus.

Par "netīro bumbu" dēvē konvencionālos šāviņus, kuri pildīti ar radioaktīviem materiāliem, kas sprādziena rezultātā tiek izkliedēti vidē.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu