Putins nav izšķīries par dalību G20 samitā (3)

LETA
Foto: AP/Scanpix

Krievijas prezidents Vladimirs Putins vēl nav izlēmis, vai piedalīsies šomēnes gaidāmajā G20 līderu samitā Indonēzijā, paziņojis samita namatēvs Indonēzijas prezidents Džoko Vidodo.

Kā pavēstījis Indonēzijas līderis, Putins telefonsarunā trešdien viņam teicis, ka jautājums par viņa dalību samitā Bali vēl nav izlemts.

"Viņš gribētu [samitu] apmeklēt, bet šobrīd vēl nevar izlemt," intervijā, kas piektdien, 4. novembrī, publicēta laikrakstā "Kompas", izteicies prezidents.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis ceturtdien brīdināja, ka samitā nepiedalīsies, ja tur būs Putins.

Zelenskis tviterī arī paziņoja, ka viņam ceturtdien bijusi saruna ar Vidodo un tās gaitā runāts par gatavošanos G20 samitam un par "labības darījumu".

Indonēzija iepriekš aicinājusi izbeigt Krievijas iebrukumu Ukrainā miera sarunu ceļā, bet Vidodo kļuva par pirmo Āzijas līderi, kas kopš Krievijas pilna mēroga kara sākuma februārī apmeklējis gan Maskavu, gan Kijivu.

Nule publicētajā intervijā Indonēzijas prezidents arī sacījis, ka 17 no G20 līderiem apstiprinājuši dalību samitā. Viņu vidū ir arī ASV prezidents Džo Baidens un Ķīnas prezidents Sji Dziņpins.

Samits Bali notiks 15. un 16. novembrī.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu