Par ieilgušajiem būvdarbiem Ģertrūdes ielas remontu veicējam jāmaksā soda nauda 1368 eiro dienā

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ģertrūdes ielas remonts 2022. gada jūnijā.
Ģertrūdes ielas remonts 2022. gada jūnijā. Foto: Evija Trifanova/LETA

SIA "RERE Vide" remontē Ģertrūdes ielu Rīgas centrā. Lai gan visi darbi bija jāpabeidz līdz oktobra beigām, iela aizvien nav izbraucama, krustojumi uzrakti un tādēļ Rīgas centrā veidojas milzīgi sastrēgumi. No 1. novembra uzņēmumam piemērots līgumsods - 1368,42 euro dienā, TV3 raidījumam "Nekā perosnīga" apstiprināja Rīgas domes Satiksmes departamentā.

Būvnieks kavēšanos skaidro ar karu Ukrainā. Ielu granīta apmales esot pasūtītas Ukrainā un kara dēļ to ražošana neesot notikusi laikā. Satiksmes departaments gan šo argumentu neuzskata par pietiekamu un ieslēdzis skaitītāju.

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis skaidro: "Katru dienu viņš maksā soda sankciju apmēram 1300 eiro, lai arī motivētu pēc iespējas ātrāk pabeigt. Pats būvnieks ir lūdzis pagarināt termiņu līdz 30. novembrim. Attiecībā vismaz par tiem diviem posmiem, kas ir starp Barona un Tērbatas un tad Tērbatas. Tur es domāju, ka viņi pabeigs līdz valsts svētkiem. Bet skaidrs, ka krustojums, kas vēl nav pārbūvēts, noteikti viņiem vajadzēs vismaz līdz mēneša beigām."

"Cik ilgi šis turpināsies un kā tas viss beigsies, man ir grūti prognozēt," saka mērs. "Bet mums jau šobrīd ir bailes jebkuru jaunu projektu ņemt.

Pēdējo reizi situācija bija tāda, ka, piemēram, četrreiz pēc kārtas konkursā nepiesakās neviens piegādātājs. Nepiesakās, jo viņš ļoti labi zin, ka viņš nepabeigs laikā, visticamāk, maksās sodus. Tāpēc viņš izvēlas labāk konkursos nepiedalīties nemaz. Vai arī gaidīt, kamēr tā cena izaugs tik augsta, ka vismaz ir vērts piedalīties, būs no kā samaksāt sodus.

Ja mums kaut kas nemainīsies darba tirgū, tas noskaņojums ir visai pesimistisks, teikšu godīgi."

Satiksmes departamentā skaidro, ka SIA "RERE Vide" solot vēlreiz iesniegt pamatojumu darbu termiņa pagarināšanai. Tāpēc precīzu līgumsoda apmēru un to, vai tas vispār tiks piemērots, varēšot pateikt tikai pēc remonta noslēgšanas.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu