Izveidoti slimības un vecāku pabalstu aprēķina kalkulatori

LETA
Foto: wutzkohphoto/Shutterstock

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) savā e-pakalpojumā iekļāvusi divus kalkulatorus, kas ļauj pašiem aprēķināt slimības pabalstu un vecāku pabalstu, informēja VSAA preses sekretāre Iveta Daine.

VSAA jaunā dizaina e-pakalpojumā, kas pieejams valsts pārvaldes pakalpojumu portālā "Latvija.lv", ir iespēja arī pārliecināties, ka darba devējs ir godprātīgi veicis sociālās apdrošināšanas iemaksas, uzzināt informāciju par savu vecuma pensiju un modelēt iespējamo pensijas apmēru, izmantojot VSAA datus un prognozes par nākotnes algas apmēru.

VSAA direktores vietniece Ilze Andersone informē, ka līdz gada beigām paredzēts e-pakalpojuma funkcionalitāti papildināt ar vēl diviem kalkulatoriem - lietotāji varēs patstāvīgi aprēķināt prognozējamo bezdarbnieka un maternitātes pabalsta apmēru.

Tāpat decembrī iecerēts ieviest atgādinājumu cilvēkiem, kuri nav pamanījuši vai izmantojuši iespēju pieteikties uz pienākošos pensiju vai pabalstu, par nepieciešamību to pieprasīt.

Atgādinājumi e-pakalpojuma lietotājiem par tiesībām pieprasīt pienākošos pakalpojumus būs redzami personām, kurām Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija (VDEĀVK) ir noteikusi invaliditāti un kas nav pieprasījušas invaliditātes pensiju, personām, kurām nav tiesību uz pensiju, bet kuru apstākļi ļauj saņemt sociālā nodrošinājuma pabalstu invaliditātes, vecuma vai apgādnieka zaudējuma gadījumā, personām, kurām šobrīd ir piešķirta invaliditātes vai izdienas pensija un tuvojas vecuma pensijas datums, un citiem.

E-pakalpojums "VSAA informācija un pakalpojumi" esot izstrādāts, lai uzlabotu VSAA informācijas un pakalpojumu pieejamību un saprotamību interneta vidē. Daine skaidro, ka līdz šim dati portālā "www.latvija.lv" bija izvietoti fragmentēti un bija sarežģītāk iegūt uzskatāmu informāciju par VSAA sniegtajiem sociālās drošības pakalpojumiem un tos ietekmējošiem faktoriem dažādās dzīves situācijās.

Portālā "www.latvija.lv" pieejami vairāk nekā 3000 valsts pārvaldes e-pakalpojumu.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu