Britu izlūki: Krievija Krimas tiltu varētu saremontēt līdz nākamā gada septembrim

LETA
Foto: AP/Scanpix

Krievija saspridzināto Krimas tiltu varētu saremontēt ne agrāk kā līdz 2023. gada septembrim, teikts britu izlūkdienesta ziņojuma īsajā kopsavilkumā, ko tviterī trešdien publicējusi Lielbritānijas Aizsardzības ministrija.

Otrdien tiltu bija jāslēdz, lai pārvietotu un uzstādītu 64 metru laidumu. Lai nomanītu bojātos ceļa posmus būs vajadzīgi vēl trīs laidumi.

Kaut arī Krimas okupantu struktūras apgalvoja, ka šie laidumi tiks uzstādīti līdz 20. decembrim, brīfingā Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam tika norādīts, ka darbu dēļ citā braucamajā daļā ceļu satiksmes kustībā būs pārtraukumi līdz 2023. gada martam.

Savukārt cietušā dzelzceļa tilta nomaiņa būtu jāpabeidz līdz 2023. gada septembrim. Krievijas vicepremjers minējis, ka remonta termiņi tiks paātrināti.

Ticis norādīts, ka viens sliežu ceļš ir atvērts, bet dzelzceļa transporta kustība joprojām ir ierobežota. Remontdarbi lielā mērā būs atkarīgi no laika apstākļiem ziemas mēnešos.

Uzbrukums Krimas tiltam radījis nopietnas problēmas Krievijas materiāli tehniskajām piegādēm Krimā un Ukrainas dienvidos, rezultātā samazinātas Krievijas iespējas pārvietot militāro tehniku un karaspēku uz šo rajonu pa dzelzceļu vai ar auto transportu, teikts kopsavilkumā.

"Tiltam nodarītie postījumi, nesenais uzbrukums Melnās jūras flotei Sevastopolē un iespējamā aiziešana no Hersonas apgrūtina Krievijas valdības iespējas atainot militāro panākumu skatus," norāda britu izlūkdienests.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu