G20 samitu Putina vietā apmeklēs Lavrovs, ziņo Indonēzija (3)

LETA
Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.
Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs. Foto: lev radin/Shutterstock

Krievijas vadonis Vladimirs Putins nākamnedēļ neieradīsies Indonēzijā gaidāmajā G20 līderu samitā, bet to personīgi apmeklēs Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs. Par to ceturtdien, 10. novembrī, paziņoja Indonēzijas amatpersona.

Indonēzijas prezidents Džoko Vidodo bija uzaicinājis Putinu uz šo samitu, kas notiks 15. un 16. novembrī Bali salā, bet Kremlis līdz šim nav apstiprinājis Putina plānus.

"Krievijas ārlietu ministrs ieradīsies personīgi," sacīja par samita koordinēšanu atbildīgās Indonēzijas Investīciju ministrijas preses sekretārs Džodi Mahardi.

Lavrovs jūlijā bija atstājis G20 ārlietu ministru sanāksmi Bali salā, kad citi dalībnieki nosodīja Krievijas iebrukumu Ukrainā.

Vidodo otrdien pavēstīja, ka savu dalību samitā ir apstiprinājuši 17 līderi, tai skaitā ASV prezidents Džo Baidens un Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis un vairākas rietumvalstis ir aicinājušas izslēgt Krieviju no G20 Krievijas iebrukuma Ukrainā dēļ.

Zelenskis piedalīsies G20 līderu samitā, bet tas, visticamāk, notiks tiešsaistē ar videokonferences starpniecību, otrdien paziņoja prezidenta preses sekretārs Serhijs Nikiforovs.

Zelenskis nav izbraucis no Ukrainas kopš Krievijas iebrukuma sākuma.

Zelenskis 3. novembrī paziņoja, ka ne viņš, ne kāds cits Ukrainas pārstāvis nepiedalīsies samitā, ja tajā piedalīsies Putins.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu