Eiropas Komisija apstiprina vēl vienu vakcīnu pret Covid-19

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Attēls ilustratīvs.
Attēls ilustratīvs. Foto: Studio Romantic/Shutterstock

Eiropas Komisija (EK) apstiprinājusi Covid-19 vakcīnu "VidPrevtyn Beta", kas paredzēta lietošanai balstvakcinācijā pieaugušajiem, kuri iepriekš saņēmuši mRNS vai adenovīrusa vektora Covid-19 vakcīnu, pavēstīja Zāļu valsts aģentūrā (ZVA).

Šādu lēmumu EK pieņēma, balstoties uz Eiropas Zāļu aģentūras (EZA) sniegto rekomendāciju.

EZA Zāļu reģistrācijas komiteja ieteica šai vakcīnai piešķirt standarta reģistrācijas apliecību, un secināja, ka vakcīna ir droša, kvalitatīva un pieejami ticami pierādījumi par šīs vakcīnas spēju rosināt imūno atbildi, kas nodrošinātu aizsardzību pret Covid-19.

Vakcīnu izstrādājis uzņēmums "Sanofi Pasteur", un tā satur uz SARS-CoV-2 vīrusa beta paveida virsmas esošā pīķa proteīnu. Vakcīna satur arī adjuvantu - vielu, kas palīdz stiprināt imūno atbildi pret vakcīnu.

Pētījumos biežāk novērotās vakcīnas "VidPrevtyn Beta" blakusparādības bija sāpes injekcijas vietā, galvassāpes, muskuļu vai locītavu sāpes, vispārēja slikta pašsajūta un drebuļi. Tās lielākoties bija vieglas un mazinājās pāris dienu laikā pēc vakcinācijas.

Saskaņā ar vakcīnas reģistrācijas apliecības īpašnieka sniegto informāciju Nacionālajam veselības dienestam pirmā šo vakcīnu piegāde Latvijā ir plānota laikā no 5. līdz 11.decembrim.

EZA zinātniskās komitejās strādā arī Latvijas Zāļu valsts aģentūras speciālisti.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu