Krievija piekritusi G20 samita gala dokumentā iekļaut Ukrainas kara nosodījumu, ziņo diplomāti (1)

LETA
Foto: Matias Lynch/Shutterstock

Krievija, šķiet, izrādījusi gatavību samierināties ar to, ka G20 samita gala dokumentā tiek iekļauta frāze, kurā nosodīts Maskavas uzsāktais karš pret Ukrainu, pirmdien ziņoja Rietumu diplomāti.

Turklāt samita komunikē Maskavas agresija pret Ukrainu nosaukta par "karu", atsakoties no Krievijas diktatora Vladimira Putina uzspiestā eifēmisma "speciālā militārā operāciju".

Krievijas piekrišana komunikē projektam tiek tulkota kā zīme, kas, iespējams, liecina, ka Maskava vairs nepaļaujas pat uz sava ietekmīgā partnera Ķīnas atbalstu.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs jau iepriekš ļāvis noprast, ka Maskava varētu būt gatava uz zināmu piekāpšanos.

Vēl Ārlietu ministrijā uzņemtajā videoierakstā, Lavrovs izteicies, ka G20 komunikē tiks pieņemts.

Lavrovs G20 samitā pārstāv Putinu, kurš atteicies personīgi apmeklēt pasaules vadošo ekonomiku līderu sanāksmi, acīmredzami baidoties no kārtējā pazemojuma, ko viņam sagādātu demonstratīvā ignorance no Rietumu līderu puses.

Pirmdien saskaņotā samita gala dokumenta projektā cita starpā iekļauta frāze: "Šogad arī pieredzējām, ka karš Ukrainā papildu negatīvi ietekmējis globālo ekonomiku."

Saskaņā ar izskanējušām ziņām Maskava turklāt piekritusi, ka komunikē tiek iekļauts citāts no ANO rezolūcijas, kurā asi nosodīta Krievijas agresija pret kaimiņvalsti un pieprasīta krievu karaspēka tūlītēja izvešana no Ukrainas.

Kā tiek ziņots, Lavrovs esot arī piekritis gala dokumentā iekļaut frāzi, ka kodolieroču pielietošana nav pieļaujama.

G20 samits Bali oficiāli sāksies otrdien un ilgs līdz trešdienai.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu