Kā bērni ap smilškasti. Vīķe-Freiberga komentē valdības veidošanas procesu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Valsts eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga.
Valsts eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Foto: Edijs Pālens/LETA

Valdības veidošanā politiķi atgādina bērnus ap smilškasti, kas nevar sadalīt kaktiņus, vērtējot topošās koalīcijas sekmes, intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" atzina bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Eksprezidente atzīst, ka ir vīlusies jaunajos deputātos. "Ir trīs ceturtdaļas jaunu deputātu, viņiem ir iespējas parādīt tautai, cik daudz labāki viņi ir par iepriekšējiem. Taču vienlaikus mums vajadzīga turpinātība. Domāju, ka tas, ka tika parādīta uzticība premjera pārstāvētai partijai, kaut ko nozīmē," pauda Vīķe-Freiberga, atgādinot, ka laikā, kamēr viņa bija Valsts prezidente, nomainījās virkne premjeru, kuru skaits bijis par lielu.

Vērtējot jaunās valdības veidošanas procesu, eksprezidente norādīja, ka valdības veidošana ir sarežģīts process, bet ne tik sarežģīts, kā uzbūvēt raķeti, kas lido uz Marsu.

"Man žēl noraudzīties, kā atspoguļojas politiķu sarunas, un tautai kārtējo reizi rodas iespaids, ka tā kā bērni ap smilškasti nevar sadalīt, kurš kaktiņš vienam, kurš - otram," pauda eksprezidente.

Vīķe-Freiberga uzskata, ka valstvīriem ir jāspēj pakāpties augstāk un nopietni koncentrēties uz ideoloģiskiem jautājumiem, kuros ir domstarpības, nevis vispirms skatīties, ko darīs sadalītie amati.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu