Pk, 9.12.2022.

FOTO ⟩ Rīgas Zoodārza jenoti ieguvuši jaunu mītni

Apollo.lv
Rīgas Zoodārza jenoti ieguvuši jaunu mītni
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Jenots Rīgas Zooloģiskajā dārzā.
Jenots Rīgas Zooloģiskajā dārzā. Foto: Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs/Publicitātes foto

Jaunas mājas Rīgas Zooloģiskajā dārzā ieguvuši trīs omulīgi, apaļi un darbīgi jenotu puiši Jaška, Pelmenis un Cepelīns, pavēstīja Rīgas Zooloģiskais dārza pārstāvji.

Foto: Jenotu puiši Jaška, Pelmenis un Cepelīns Rīgas Zooloģiskajā dārzā

Jaunā jenotu ekspozīcija atrodas blakus lūšu ekspozīcijai.

Tā kā šie dzīvnieki labprāt mīl kāpelēt arī pa kokiem, tad jau drīz pēc ielaišanas jaunajā aplokā jenoti sāka aktīvu labiekārtotās mītnes apguvi, gan kāpelējot pa celmiem, gan rāpjoties pa baļķiem, lai piekļūtu augstu izvietotajiem gardumiem.

Pirms vairākiem gadiem Dabas aizsardzības pārvalde kādam saimniekam konfiscēja jenotu, kas turēts nepiemērotos apstākļos un barots ar čipsiem un konfektēm, kā rezultātā dzīvnieks bija pārlieku tukls.

Nonākot zoodārza karantīnā, jenotam Jaškam tika pielāgota un mainīta diēta. Ar atbilstošu barību izdevās normalizēt dzīvnieka vielmaiņu.

Savukārt pērnā gada augustā Rīgā no Kauņas zoodārza ieradās divi jenoti Pelmenis un Cepelīns. Nu visi trīs dzīvnieki ir saraduši savā starpā un ar lielu interesi iepazīstot jauno mājvietu.

Jenotu (Procyon lotor) dzimtene ir Ziemeļamerika, taču aktīvās darbības un simpātiskā izskata dēļ tas daudzviet ir iecienīts mīļdzīvnieks. Tā rezultātā Eiropā un arī Āzijā šie plēsēji ir izkļuvuši savvaļā un iedzīvojušies jaunajos apgabalos, radot draudus vietējo dzīvnieku populācijām.

Latvijā jenoti nav konstatēti, taču ļoti bieži iedzīvotāji par jenotiem kļūdaini sauc citu dzīvnieku – jenotsuni, kas vizuāli atgādina jenotu, taču bioloģiski nav tā tuvs radinieks.

Rīgas Zooloģiskais dārzs šajās svētku dienās ir atvērts apmeklētājiem. Kases strādā no plkst. 10 līdz 16, bet iekštelpu ekspozīcijas atvērtas līdz 16.30.

No 18. novembra apmeklētājiem būs pieejams jauns ceļvedis pa Rīgas Zoodārzu "Latvijas dzīvnieki Zoodārzā", kuru būs iespējams lejupielādēt no Rīgas Zooloģiskā dārza sociālajiem tīkliem un mājaslapas.

Turklāt 18., 19. un 20. novembrī no plkst. 12 līdz 15 Latvijas Abinieku un rāpuļu zālē darbosies radošā zīmēšanas darbnīca, kurā gan lieliem, gan maziem profesionālu mākslinieku Aijas Putniņas un Jurija Tatarkina vadībā būs iespēja izkopt dažādu Latvijas dzīvnieku zīmēšanas prasmes.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu