FOTO un VIDEO Latvijas iedzīvotāji pulcējas uz svētku salūtu Ogrē (1)

LETA
Salūts Ogrē.
Salūts Ogrē. Foto: TVNET

Vērot salūtu Ogrē par godu 18. novembrim piektdienas vakarā ieradās ievērojams skaits cilvēku. Uz šosejas bija izveidojies sastrēgums.

Salūts ilga deviņas minūtes, skanot dziesmai "Saule, Pērkons, Daugava".

Foto: Salūts Ogrē par godu 18. novembrim

Kā novērots, salūts piesaistīja ne tikai vietējos iedzīvotājus, bet arī viesus no citām pilsētām, jo vietām bija izveidojušies sastrēgumi.

Video: Svētku salūts Ogrē

Vairākas vietās Ogres pusē notikušas avārijas, avāriju iespējamais iemesls ir slidenais ceļš.

Vēstīts, ka piektdien plkst .19 Daugavas krastā pie vides dizaina objekta "Ogres bāka" notiks Latvijas Republikas proklamēšanas 104.gadadienai veltīta uguņošana.

Ņemot vērā ģeopolitisko situāciju un energokrīzi, vairums citu lielo pilsētu svētku salūtus 18. novembrī un gada nogalē nerīko. Salūta nebūs arī galvaspilsētā Rīgā.

Rīgā šogad nenotiks gaismas festivāls "Staro Rīga". Rīgas centrā un apkaimēs svētku noskaņu papildinās dzīvās uguns noformējums. 18. novembrī tas būs apskatāms Bastejkalnā, pilsētas kanālā un tā tiltos, Doma laukumā, pie VEF Kultūras pils, Arkādijas parkā un Latgales dārzā, kā arī pie kultūras pils "Ziemeļblāzma".

Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) izpilddirektors Viktors Valainis (ZZS) iepriekš norādīja, ka neformālās sarunās, apmainoties ar pieredzi, lielo pašvaldību vadītāji ir panākuši kopīgu izpratni, ka no svētku salūtu rīkošanas atturēsies, taču aizliegts tas neesot.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu