T, 30.11.2022.

FOTO ⟩ "Tagad saprotam, ka te ir ļoti bīstami." Polijā apbedī raķetes sprādzienā pierobežā bojā gājušos

Apollo.lv
"Tagad saprotam, ka te ir ļoti bīstami." Polijā apbedī raķetes sprādzienā pierobežā bojā gājušos
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Polijā apbedī raķetes sprādzienā pierobežā bojā gājušos.
Polijā apbedī raķetes sprādzienā pierobežā bojā gājušos. Foto: Reuters/ScanPix

Sestdien, 19. novembrī, Polijā valsts rīkotā bēru ceremonijā tika apbedīti divi pilsoņi, kuri gāja bojā pierobežā ar Ukrainu, kad tur kļūdas dēļ trāpīja Ukrainas pretgaisa aizsardzības raķete, no notikuma vietas vēsta Latvijas Televīzijas ziņu raidījums "Panorāma". 

Foto: Polijā apbedī raķetes sprādzienā pierobežā bojā gājušos

Polijas iedzīvotājs Mareks atminas notikušo: "Mājās biju, skatījāmies televīziju, kad uzsprāga. Bija divi sprādzieni. Viens un tūlīt pēc divām sekundēm otrs, visa māja nodrebēja. Tas blīkšķis bija šausmīgi skaļš."

Mareks stāsta, ka pats ir strādājis graudu kaltē. Daudzi vietējie var teikt - tikai laimīgas sagadīšanās dēļ tovakar palika dzīvi, jo darbā nebija viņu maiņa.

Tur, kur raķetes sprādziena izrautais krāteris, gāja bojā divi kolēģi: traktora vadītājs, kurš tikai brīdi pirms sprādziena bija ievedis svērt kukurūzu. un brigadieris, kurš vadīja graudu svēršanas un žāvēšanas iekārtu.

Ciemata iedzīvotājs Mateušs saka: "Es domāju – visi jūtas briesmās. Es dzīvoju divus kilometrus no traģēdijas vietas.

Ikviens te pazīst tos divus cilvēkus. Mēs strādājām kopā. Un tagad esam viņus zaudējuši. Un tagad saprotam, ka te ir ļoti bīstami."

Pševodovas ciemats, kur nokrita raķete, ir tikai dažu kilometru attālumā no robežas ar Ukrainu. Kad Krievija sāka karu, caur robežpārejas punktu Dolhobičovā šeit ieradās daudzi bēgļi no Ukrainas.

Solījumi Polijas pusē stiprināt pretgaisa aizsardzību tiek izteikti un prezidents Andžejs Duda, apmeklēdams notikuma vietu pauda, ka Polija ir drošībā. NATO sola stiprināt pretgaisa aizsardzību stiprināt un Rietumu politiķu secinājums – Polijas ciemata traģēdijā vainīga ir tikai Krievija.

Kā vēstīts, otrdien, kad Krievija kārtējo reizi pakļāva Ukrainu masīvai raķešu apšaudei, Polijas teritorijā arī nokrita raķete, nogalinot divus cilvēkus.

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs trešdien paziņoja, ka sprādziens Polijā, visticamāk, bija Ukrainas pretgaisa aizsardzības darbības rezultāts, taču Krievija ir pilnībā atbildīga par incidentu.

"Mūsu sākotnējā analīze liecina, ka incidentu, visticamāk, izraisīja Ukrainas pretgaisa aizsardzības raķete, kas izšauta, lai aizsargātu Ukrainas teritoriju pret Krievijas spārnoto raķešu uzbrukumiem," norādīja Stoltenbergs.

"Taču ļaujiet skaidri pateikt, ka tā nav Ukrainas vaina," sacīja Stoltenbergs. "Krievija ir pilnībā atbildīga, turpinot nelikumīgo karu pret Ukrainu."

Viņš norādīja, ka nav nekādu pazīmju, ka Krievija gatavo militāras uzbrukuma darbības pret NATO.

Sākotnēji izskanēja ziņas, ka tā ir viena no krievu raidītajām raķetēm.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu