Pēc apšaudēm okupanti ierobežojuši starptautisko novērotāju piekļuvi Zaporižjas AES

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Zaporižjas atomelektrostacija.
Zaporižjas atomelektrostacija. Foto: EPA/Scanpix

Pēc nesenajām apšaudēm krievu okupanti ierobežojuši Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras (IAEA) novērotāju piekļuvi Zaporižjas atomelektrostacijai (AES), pirmdien paziņoja Ukrainas atomenerģētikas uzņēmums "Enerhoatom".

Reaģējot uz IAEA ģenerāldirektora Rafaela Grosi priekšlikumu veikt Zaporižjas AES bojājumu novērtējumu, krievu okupanti atbildējuši, ka atsevišķos objektos novērotājus varētu nepielaist.

Uz Grosi priekšlikumu, ka novērotāji varētu veikt bojājumu novērtējumu Zaporižjas AES, Krievijas enerģētikas uzņēmuma "Rosenergoatom" ģenerāldirektora padomnieks Renats Karčaa Krievijas medijiem sacīja: "Ja viņi gribēs pārbaudīt objektu, kam nav nekā kopīga ar kodoldrošību, piekļuve tiks atteikta."

Ukrainas atomenerģētikas uzņēmums "Enerhoatom" norāda, ka Krievija apšaudēs cenšas apsūdzēt Ukrainu.

Turklāt tas notiek "tieši tad, kad paši okupanti un viņu līdzskrējēji neļauj IAEA ekspertiem pārbaudīt postījumus, tādējādi slēpjot liecības par saviem noziegumiem", teikts paziņojumā.

Atsaucoties uz informāciju, ko sniegusi Zaporižjas AES vadība, IAEA grupa notikuma vietā paziņoja, ka cietušās infrastruktūras vidū ir radioaktīvo atkritumu glabāšanas ēka, dzesēšanas ūdenstilpņu sistēma, kabelis uz vienu no reaktoriem, tilts uz citu reaktoru un palīgēka.

Zaporižjas AES Ukrainai nodrošināja aptuveni piekto daļu elektroenerģijas.

Reaktori ir apturēti, bet pastāv kodoldegvielas pārkaršanas risks, ja tiks pārtraukta elektroenerģijas padeve atdzesēšanas sistēmās. Apšaužu rezultātā elektropadeves līnijas vairākkārt tikušas pārrautas.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu