Klimata aktīvisti nobloķējuši Berlīnes galveno lidostu (2)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Klimata aktīvisti nobloķējuši Berlīnes galveno lidostu.
Klimata aktīvisti nobloķējuši Berlīnes galveno lidostu. Foto: Reuters/ScanPix

Klimata aktīvisti ceturtdien, 24. novembrī, nobloķējusi lidmašīnu pacelšanos un nolaišanos Berlīnes galvenajā lidostā uz aptuveni divām stundām.

Kustības "Pēdējā paaudze" aktīvisti straumēja savu protesta akciju mikroblogošanas vietnē "Twitter", parādot, kā daži no viņiem pielīmēja sevi pie lidostas skrejceļiem, bet citi braukāja apkārt ar divriteņiem.

Akcija notika Berlīnes-Brandenburgas lidostā (BER) uz dienvidiem no Berlīnes. Aktīvisti pēcpusdienā iekļuva lidostā gan no ziemeļu, gan no dienvidu puses, un katrā grupā bija vairāki cilvēki.

"Twitter" parādītajā materiālā bija redzams, kā aktīvisti iekļuva lidostā, pārgriežot nožogojumu, bet pēc tam pacēla plakātus un izskaidroja protesta būtību.

Pēc apmēram divu stundu pārtraukuma lidostas vadība ap plkst.18.15 (19.15 pēc Latvijas laika) atkal atļāva veikt ienākošos un izejošos reisus.

"Pēdējā paaudze" ir atbildīga par vairākām protesta akcijām, kas pēdējo nedēļu laikā sarīkotas Vācijas galvaspilsētā, tostarp ielās un krustojumos, kā arī pie ministriju ēkām.

Vācijas transporta ministrs Folkers Visings ceturtdien paziņoja, ka "Pēdējās paaudzes" protesti kļūst "arvien negodīgāki" līdzekļu izvēles ziņā un ka "sabiedrība nevar pieņemt šādu uzvedību".

Komentāri (2)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu