Pk, 8.12.2023.

Eiropas Savienība ievērojami samazinājusi energoresursu importu no Krievijas

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: pan demin/Shutterstock

Eiropas Savienība (ES) šī gada trešajā ceturksnī strauji samazinājusi energoresursu importu no Krievijas - tas samazinājies līdz 15,1%. Tas ir vairāk nekā 10% liels samazinājums, salīdzinot ar pirmo ceturksni, kad šis rādītājs bija 25,5%.

"Eurostat" dati liecina, ka līdz šī gada pirmajam ceturksnim enerģijas daļa, kas tika importēta no Krievijas, bija ļoti stabila un vidēji svārstījās no 26 līdz 27,6%.

Šī daļa strauji nokritās otrajā ceturksnī un turpināja samazināties arī trešajā ceturksnī.

Tiek norādīts, ka Eiropas Savienība jau otrajā ceturksnī sāka vairāk energoresursu importēt no Lielbritānijas un ASV - energoresursu importa daļai no šīm valstīm esot par 1,4% augstākai nekā importam no Krievijas. Trešajā ceturksnī šī starpība palielinājās līdz 4,8%. Izdalot atsevišķi, no ASV energoresursu importa daļa ir 12,2%, bet Lielbritānijas - 7,7%.

Paredzams, ka arī ceturtajā ceturksnī turpinās samazināties Krievijas energoresursu loma Eiropas Savienības importā, jo 5. decembrī stāsies spēkā aizliegums importēt Krievijas jēlnaftu. Šāds lēmums ir daļa no Eiropas Savienības noteiktajām sankcijām pret Krieviju, kas atkārtoti iebrukusi Ukrainā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu