Kā Leonardo di Kaprio gandrīz palaida garām iespēju filmēties "Titānikā"

Apollo.lv
Foto: Featureflash Photo Agency/Shutterstock

Kulta filma "Titāniks" šogad svin 25. gadadienu. Intervijā žurnālam "GQ" filmas režisors Džeimss Kamerons atklāja, ka galveno lomu atveidotāju - Leonardo di Kaprio un Keitas Vinsletas - vietā varēja būt pavisam citi aktieri.

Režisors Rouzas lomā sākotnēji vēlējies redzēt Gvinetu Paltrovu. "Es šajā lomā Vinsletu neredzēju. Viņa bija filmējusies citās vēsturiskās drāmās, un viņai bija reputācija kā "korsešu Keitai"".

Viņš prātoja, ka šī loma būtu pārāk pašsaprotama, taču piekritis satikties, un pārējais jau ir vēsture.

Arī ar Džeka lomas atveidotāju Leonardo di Kaprio bijušas nesaskaņas. 

Kamerons abu pirmo tikšanos raksturo kā "histērisku", tomēr aktieris paaicināts tikties vēlreiz - šoreiz duetā ar Vinsletu. 

Ierodoties uz tikšanos, Leonardo di Kaprio esot paudis izbrīnu, ka viņam jālasa teksts kopā ar aktrisi, lai pārbaudītu abu savstarpējo ķīmiju. 

"Viņš ienāca un domāja, ka tā ir tikšanās, lai vienkārši iepazītos ar Keitu," saka Kamerons.

Viņš atminas, ka abiem lūdzis iziet cauri scenārijam bet Leonardo di Kaprio, kurš jau bija piedalījies vairākās filmās un pat tika izvirzīts "Oskaram" par lomu 1993. gada filmā "Kas nomāc Gilbertu Greipu?" ("What’s Eating Gilbert Grape"), sacījis: "Tu vēlies, lai es lasu? Es nelasu!"  Kamerons tajā brīdī atvadījies no aktiera, sakot: "Paldies, ka piestāji!"

Režisors paskaidroja aktierim projekta nozīmīgumu un to, ka tās uzņemšana aizņems divus gadus, tāpēc viņš nebija gatavs riskēt un "sad***t filmu, pieļaujot kļūdu aktieru izvēlē".

"Vai nu tu lasīsi, vai arī nedabūsi lomu," paskaidroja režisors. 

Kā zināms, "Titāniks" nonāca pie skatītajiem 1997. gada 19. decembrī un ir ieguvis 11 ASV Kinoakadēmijas balvas. 

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu