"Attīstībai/Par!" partijas turpmāk darbosies atsevišķi. Vēlēs jaunu vadību

LETA
Partijas "Latvijas attīstībai" kongress,
Partijas "Latvijas attīstībai" kongress, Foto: Edijs Pālens / LETA

Apvienības "Attīstībai/Par!" (AP) veidojošās partijas - "Kustība "Par"", "Latvijas attīstībai" un "Izaugsme" - turpmāko politisko darbību organizēs patstāvīgi, kā arī vēlēs jaunas valdes un priekšsēdētājus, informēja apvienības komunikācijas vadītājs Edgars Barbaks.

Līdz ar apvienības kopīgā darba noslēgumu Saeimā un valdībā, to izveidojušās trīs partijas turpinās sadarbību svarīgāko liberālo un Eiropas vērtību aizstāvēšanai Latvijā, pauda apvienības pārstāvis. Pēc Barbaka teiktā, AP prioritāte būs šo partiju patstāvīgas rīcībspējas nostiprināšana Latvijas demokrātiskajā un sabiedriskajā dzīvē.

Trīs partijas arī ārpus Saeimas turpināšot veicināt AP 14.Saeimas vēlēšanu programmas mērķus, kurus atbalstīja arī 45 000 Latvijas vēlētāju, tāpēc apvienības resursi turpmāk tikšot veltīti trīs partiju patstāvīgai politiskajai darbībai.

AP līdzpriekšsēdētājs un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs uzskata, ka apvienības izveidošana bijis pareizs lēmums, par ko viņa ieskatā liecina paveiktie darbi 13.Saeimā - Administratīvi teritoriālās reformas īstenošana, Covid krīzes pārvarēšana un veselības aprūpes nostiprināšana. Tāpat laikus esot nodrošināts lielāks budžets aizsardzībai, turklāt Latvija bija starp pirmajām valstīm, kas sniedza kritiski svarīgu palīdzību Ukrainai. "Šie ir tikai daži no svarīgākajiem darbiem, ko bija iespējams paveikt, pateicoties saliedētam frakcijas un ministriju darbam," sacīja ministrs.

Noslēdzoties 13.Saeimas darbam, AP turpināšot strādāt citos varas līmeņos, katras partijas biedriem izvēloties virzienu un darbus, uz kuriem koncentrēties, skaidroja Plešs.

Kā norādīja Barbaks, decembrī kustība "Par!" un "Latvijas attīstībai" savu partiju kongresos lems vairākus būtiskus jautājumus, kas noteiks to nākotnes kursu, kā arī ievēlēs jaunas valdes un priekšsēdētājus.

"13.Saeima partijai "Izaugsme" devusi neatsveramu pieredzi, visvairāk esam mācījušies no saviem pieredzes bagātajiem kolēģiem apvienībā. Turpināsim darbu jau ar citu kapacitāti un paliksim uzticams sabiedrotais mūsu apvienības partneriem," pauda 13.Saeimas deputāts Andris Skride.

Trīs partijas turpinās koordinēt rīcību svarīgāko liberālo, Eiropas vērtību un Latvijas nacionālo interešu aizstāvēšanā, turpinot darboties Eiropas liberālo partiju saimē (ALDE), norādīja Barbaks.

Jau iepriekš izskanēja, ka AP, kurā ietilpst partijas "Latvijas attīstībai", "Kustība "Par"" un "Izaugsme", līdzšinējā formātā darbu, visticamāk, neturpinās.

"Latvijas attīstībai" līdzpriekšsēdētājs Ivars Ijabs iepriekš Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina, ka AP pēc zaudējuma Saeimas vēlēšanās ir "pamatīgā izvērtēšanas procesā", kas noslēgsies ar visu trīs partiju kongresiem decembrī. Pēc politiķa vārdiem, sākotnējais šoks ir pārvarēts un partijas neesot uz sabrukšanas robežas.

Taču vaicāts, vai apvienības partijas turpinās darbu kopā, Ijabs atzina, ka "līdzšinējā formātā - nē", jo no partiju biedriem ir gana liels spiediens pēc izmaiņām. Pēc viņa vārdiem, nākamās vēlēšanas ir gana tālu, un varētu būt, ka līdz tām partijas "padzīvo atsevišķi", bet vēlāk varbūt atkal sanāk kopā.

Ijaba vērtējumā, "izšķaidītā formā" liberālā virziena partijām diezin vai būs lielākas iespējas nonākt pie varas, tāpēc uz vēlēšanām var notikt jaunas vienošanās. Politika vairāk ir saskaitīšanas, nekā atņemšanas māksla, piebilda politiķis.

14.Saeimas vēlēšanas izrādījās "liktenīgas" valdošajā koalīcijā ietilpstošajiem politiskajiem spēkiem "Attīstībai/Par" un "Konservatīvajiem", kā arī krievvalodīgo elektorāta ilggadējai līderei "Saskaņai", kas nespēja pārvarēt 5% vēlēšanu barjeru un ir palikuši ārpus nākamā parlamenta sasaukuma. AP iekļūšanai jaunajā Saeimas sasaukumā pietrūka vien aptuveni 250 balsis.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu