VIDEO ⟩ Igaunijas ārlietu ministrs sagatavo "Vagner" algotņiem "pārsteigumu"

Apollo.lv
Igaunijas ārlietu ministrs sagatavo "Vagner" algotņiem "pārsteigumu"
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 11
Foto: Kuvatõmmis videost

Krievijas algotņu organizācija "Vagner" šonedēļ publicējusi video, kurā redzams vijoles futlārī ievietots veseris. Organizācija apgalvojusi, ka veseris nosūtīts uz Eiropas Parlamentu, reaģējot uz parlamenta lēmumu atzīt Krieviju par terorismu atbalstošu valsti. 

Tikmēr Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu mikroblogošanas vietnē "Twitter" ievietojis video, kurā parāda, kādu "pārsteigumu" sagatavojis algotņu organizācijas "Vagner" vadītājam Jevgēņijam Prigožinam, proti, roku dzelžus.

"Es šos roku dzelžus nosūtīšu uz Hāgu, Starptautiskā Krimināltiesas galveno biroju, kur tie gaidīs Prigožina un viņa līdzskrējēju tiesāšanu par noziegumiem, kas pastrādāti pret Ukrainas tautu," video norāda Reinsalu.

Kā ziņots - Eiropas Parlaments ir pasludinājis Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.  Tāpat Eiropas Parlamenta deputāti aicina Eiropas Padomi iekļaut Eiropas Savienības (ES) teroristu sarakstā Krievijas paramilitāro organizāciju "Vāgnera grupa", 141. īpašo motorizēto pulku, ko dēvē arī par kadiroviešiem, kā arī citus Krievijas finansētus bruņotus grupējumus, kaujiniekus un pilnvarotās personas.

Parlaments aicina ES turpināt Krievijas starptautisko izolāciju, tostarp attiecībā uz Krievijas dalību starptautiskās organizācijās un struktūrās, piemēram, ANO Drošības padomē.

Deputāti arī vēlas, lai vēl vairāk tiktu samazinātas diplomātiskās attiecības ar Krieviju, ES kontakti ar Krievijas pārstāvjiem tiktu ierobežoti līdz absolūtam minimumam, kā arī tiktu slēgtas un aizliegtas ar Krievijas valsti saistītas iestādes Eiropas Savienībā, kas izplata propagandu visā pasaulē.

Ņemot vērā to, ka Kremlis arvien vairāk pastiprina terora aktus pret Ukrainas civiliedzīvotājiem, EP aicina dalībvalstis Padomē ātri pabeigt darbu pie devītās sankciju paketes pret Maskavu. Deputāti arī vēlas, lai ES valstis aktīvi novērstu un izmeklētu spēkā esošo sankciju apiešanu un sauktu pie atbildības par to, kā arī kopā ar Eiropas Komisiju apsvērtu iespējamos pasākumus pret dalībvalstīm, kas cenšas palīdzēt Krievijai apiet noteiktās sankcijas.

Rezolūcija tika pieņemta ar 494 balsīm par, 58 balsīm pret un 44 atturoties.

Kā vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma", no Latvijas eiroparlamentāriešiem vienīgā, kas balsoja pret Krievijas pasludināšanu par terorismu atbalstošu valsti, bija Tatjana Ždanoka (LKS). Pārējie Latvijas deputāti balsoja "par", bet Nils Ušakovs (S) balsojumā nevarēja piedalīties, jo uzturas Rīgā, kur viņam jāapmeklē tiesas sēde. Tiesa, Ušakovs esot norādījis - ja būtu Briselē, balsotu "par".

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu