Mamma, viņi mani apmainīja!
14. oktobrī apsargi ienāca mūsu kamerā un teica: “Savāciet mantas!” Kamerā bijām palikušas tikai četras, pārējās pa grupiņām bija jau aizvestas. Viņi nolasīja trīs vārdus, mana starp tiem nebija. Es sāku lūgties, lai viņi piezvana kādam, teicu, ka gribu doties prom ar pārējam. Viņi atbildēja: "Ja mums izdosies tev izveidot pagaidu dokumentus, varēsi doties."
Galu galā viņi vienkārši kaut ko uzrakstīja ar roku uz papīra, un es to varēju izmantot, lai tiktu ārā no Olenivkas. Viņi mums aizsēja acis, sasēja rokas un iesēdināja kravas automašīnā.
Mūs aizveda uz sadales punktu Taganrogā, Krievijā un ievietoja cietuma kamerā. 17. oktobrī viņi mums aizsēja acis un atkal sasēja rokas, iesēdināja mūs automašīnā un tad lika kāpt lidmašīnā. Pēc tam bija jākāpj atpakaļ automašīnā, tikai tad beidzot mums atļāva noņemt acu apsējus.
Sapratām, ka dodamies uz Zaporižju, taču līdz pēdējam brīdim neticējām, ka notiks ieslodzīto apmaiņa. Mēs domājām: "Kādā brīdī mašīna pagriezīsies un brauksim uz citu soda koloniju." Pat tad, kad mēs ieraudzījām autobusus no Ukrainas, joprojām bažījāmies, vai viss kaut kā neizjuks.
Kad beidzot izkāpām no autobusa un ieelpojām Ukrainas gaisu, sapratām: “Tas ir beidzies! Mēs esam brīvas!” Pirmajās divās dienās mēs gan pilnībā neapzinājāmies, ka esam brīvas. Aiz ieraduma turējām rokas aiz muguras un ēdām ātri...
Uzreiz pēc apmaiņas mums iedeva telefonus. Es piezvanīju mammai un teicu: "Mammu, viņi mani apmainīja! Es esmu Ukrainā!"
Protams, runāju arī ar Alisi. Tagad mēs sazvanāmies katru dienu. Dzirdu, kā viņa ir nobriedusi šajos mēnešos. Viņa man visu laiku jautā: "Mammu, vai tu atbrauksi pēc nedēļas?" Es viņai saku: "Mazliet vēlāk." Kamēr nepabeigšu rehabilitāciju, nevaru doties uz Poliju, lai būtu kopā ar viņām. Man un pārējām jāiziet rehabilitācija Dnipro, un tā ilgs apmēram mēnesi. Mūs apskatīs visi ārsti, veiks pārbaudes un atjaunos dokumentus. Nevaru sagaidīt, kad beidzot varēšu ieraudzīt savu mammu un Alisi un apskaut viņas.