Grāmatā apgalvots, ka karaliene Elizabete II pirms nāves cīnījās ar vēzi

Apollo.lv
Anglijas karaliene Elizabete II
Anglijas karaliene Elizabete II Foto: SIPA/Scanpix

Jaunākā grāmatā par karalienes Elizabetes II biogrāfiju tiek apgalvots, ka viņa pirms nāves cieta no kaulu smadzeņu vēža, vēsta medijs "Insider".

Karalim Filipam tuvs draugs Džilss Brendets sacījis, ka ir dzirdējis, ka karalienei Elizabetei II ir vēzis, "kas izskaidro viņas nogurumu un svara zudumu, kā arī mobilitātes problēmas".

Sabiedrībai ļoti maz tika stāstīts par karalienes veselību viņas valdīšanas laikā. Savā pēdējā valdīšanas gadā viņai veselības dēļ nācās atcelt vairākus pasākumus, piemēram, viņa nevarēja apmeklēt parlamenta sanākšanu.

Brendets raksta, ka viņas pienākumi bija vislabākais uzmanības novēršanas līdzeklis pēc tam, kad viņa kļuva par atraitni 2021. gada aprīlī.

Bekingemas pils ir atteikusies komentēt kādu no grāmatā ietvertajiem apgalvojumiem.

Kā ziņots, karalienes Elizabetes II miršanas apliecība atklājusi ne tikai miršanas iemeslu, bet vēl kādu skumju faktu.

Foto: Ziedu jūra karalienes Elizabetes II bērēs

Miršanas apliecība, kas izrakstīta Skotijā, atklāj vairākas Viņas Majestātes nāves brīža detaļas, tostarp precīzo laiku, cikos Elizabete II devās mūžībā.

Karalienes miršanas laiks fiksēts plkst. 15.10 pēc vietējā laika (plkst. 17.10 pēc Latvijas laika), kas nozīmē, ka šajā brīdī viņai līdzās tomēr nebija visi tuvākie ģimenes locekļi.

Foto: Sēras Lielbritānijā

Šajā laikā lielākā daļa viņas ģimenes joprojām bija ceļā uz Skotiju, cerot būt kopā ar viņu pēdējos mirkļos. Prinči Viljams, Endrū un Edvards, kā arī viņa sieva, Veseksas grāfiene Sofija tajā brīdī atradās lidmašīnā.

Viņi ieradās Balmoralas pilī tikai ap pulksten 17.00. Princis Harijs ieradās vēl vēlāk, ap pulksten 20.00 — pusotru stundu pēc oficiālā paziņojuma par nāvi.

Miršanas apliecība atklāj, ka līdzās esot bijusi viņas meita, princese Anna, kura ir reģistrēta kā persona, kas sniedza informāciju par Viņas Majestātes nāvi.

Elizabete II aizgāja mūžībā 8. septembrī Balmoralas muižā Skotijā 96 gadu vecumā pēc 70 tronī aizvadītiem gadiem. Pēc karalienes došanās mūžībā par Lielbritānijas karali kļuvis viņas vecākais dēls Čārlzs III.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu