Ašeradens ieskicē, kad Saeima varētu balsot par jaunās valdības apstiprināšanu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Partijas "Jaunā vienotība" valdes loceklis un 13. Saeimas deputāts Arvils Ašeradens.
Partijas "Jaunā vienotība" valdes loceklis un 13. Saeimas deputāts Arvils Ašeradens. Foto: Evija Trifanova/LETA

Par topošās valdības apstiprināšanu Saeimā varētu balsot decembra vidū - ap 14. vai 15. decembri, prognozē "Jaunās vienotības" (JV) viens no līderiem, Saeimas deputāts Arvils Ašeradens.

Tomēr jāņem vērā, ka valdības izveidošanas laiks būs atkarīgs no pašlaik Saeimā skatīto likumprojektu pieņemšanas un stāšanās spēkā laika, skaidroja JV politiķis.

Pirms balsojuma par valdību Saeimā vēl nepieciešams pieņemt grozījumus Valsts pārvaldes iekārtas likumā, kas nepieciešami ministru biedru ieviešanai. Tāpat jāpieņem grozījumi Ministru kabineta iekārtas likumā, kas paredz izveidot jaunu - klimata un enerģētikas ministra - amatu.

JV politiķis arī norādīja, ka pašlaik notiekošais darbs pie valdības deklarācijas veidošanas ir optimāls un lielākajā daļā jautājumu partneri atrod kopīgu valodu.

Atkarībā, kāds būs sarunu progress, nedēļas vidū varētu noslēgties pirmais "sarunu aplis", reizē pēc tam darbs pie deklarācijas veidošanas turpināsies arī nākamajos posmos, norādīja Ašeradens.

Kā ziņots, Valsts prezidents Egils Levits JV politiķi, pašreizējo premjeru Krišjāni Kariņu novembra vidū oficiāli nominēja Ministru prezidenta amatam.

Darbs pie jaunās valdības izveides notiek jau teju divus mēnešus.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu