Bauskā ierosināts viens no pirmajiem kriminālprocesiem par braukšanu dzērumā

LETA
Bauskā ierosināts viens no pirmajiem kriminālprocesiem par braukšanu dzērumā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 4
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Edijs Pālens/LETA

Bauskā par braukšanu reibumā ticis ierosināts viens no pirmajiem kriminālprocesiem. Vīrietis nobrauca no ceļa braucamās daļas un bojāja automašīnu, vēsta Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa.

Pirmdien, 28. novembrī, Bauskā ap plkst.8.50 vīrietis vadīja automašīnu "Volvo S40" pa Mazo salātu ielu un uz slidenās brauktuves netika galā ar transportlīdzekļa vadāmību, kā rezultātā nobrauca no ceļa braucamās daļas. Negadījumā tika bojāta automašīna un ielas malā augošie koki un krūmi.

Pārbaudes laikā likumsargi konstatēja, ka vīrietis pie stūres ir sēdies, būdams 1,95 promiļu reibumā.

Policijā par nepamatotu nobraukšanu no brauktuves, tādējādi apdraudot satiksmes drošību, tika sākts administratīvā pārkāpuma process un vīrietim piemērots naudas sods 25 eiro.

Lai aizsargātu sabiedrisko kārtību, atjaunotu taisnīgumu un sodītu par izdarīto pārkāpumu, kā arī atturētu pārkāpumu izdarījušo personu no turpmākas pārkāpumu izdarīšanas, kopš 25. novembra atbilstoši grozījumiem Krimināllikumā un saistītiem grozījumiem Ceļu satiksmes likumā par automašīnas vadīšanu, ja izelpotā gaisa pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles, ir paredzēta kriminālatbildība.

Tāpēc šajā gadījumā, lai arī vīrietim bija transportlīdzekļa vadīšanas tiesības, policisti par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā sāka kriminālprocesu.

Par minēto likumpārkāpumu personai, kura vadījusi transportlīdzekli reibumā, tiks konfiscēts viņai piederošais transportlīdzeklis un paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu