Maskavas patriarhāta pareizticīgās baznīcas objektos Ukrainā atrasta krievu propaganda

LETA
Maskavas patriarhāta pareizticīgās baznīcas objektos Ukrainā atrasta krievu propaganda
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Kratīšana Kijivas Pečeru klosterī.
Kratīšana Kijivas Pečeru klosterī. Foto: AP/Scanpix

Ukrainas Drošības dienesta (SBU) un valsts policijas darbinieki Počaivas garīgā semināra un Maskavas patriarhāta pareizticīgās baznīcas Ivanofrankivskas diecēzes teritorijā atklājuši daudzus propagandas materiālus, kas vērsti pret Ukrainu, vēsta SBU preses dienests.

SBU darbinieki atklājuši literatūru, kurā tiek noliegta ukraiņu tautas un tās valodas pastāvēšana, Ukrainas tiesības uz valstiskumu un tiek apgalvots, ka tā ir mākslīgi radīta valsts.

Atrastas arī ksenofobiska un naidīga satura brošūras un grāmatas ar aizskarošiem izdomājumiem par citām tautībām un reliģijām.

Atrasto materiālu autori pamatā ir krievi un tie drukāti Krievijas tipogrāfijās.

Tiek arī ziņots, ka SBU analizē vienā no Ivanofrankivskas diecēzes saimniecības ēkām atrasto "Lielā Donas karaspēka" piedurknes uzšuvju izcelsmi.

Šis nelikumīgais bruņotais grupējums atbalstīja Krieviju 2014. gada iebrukumā, kad daļēji tika okupēts Doneckas un Luhanskas apgabals.

Jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā SBU Kijivas Pečeru klosterī un citās ar Maskavas patriarhāta pareizticīgo baznīcu saistītās iestādēs konfiscēja prokrievisku literatūru, skaidru naudu, kā arī nopratinājis desmitiem cilvēku.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu