"Es minēju par "Progresīvajiem". Ja viņi nav iesaistīti valdībā, neredzu nekādu pamatu, kāpēc viņiem visos gadījumos jāklusē vai jāsaka, ka pozīcija dara pareizi. Protams, ka nē. Viņiem ir savas intereses," uzsvēra politologs.
Jautāts, kas varētu notikt gadījumā, ja 1.decembra Saeimas sēdē skatīs grozījumus, kas paredz klimata un enerģētikas ministra amata izveidi un ministru biedru ieviešanu, un Saeima nobalsos pret, Rozenvalds atzīmēja, ka tādā gadījumā runa ir par to, cik liela ir motivācija AS un NA turpināt šo procesu.
Politologs uzsvēra, ka patlaban starp 14.Saeimu un 13.Saeimu ir būtiska atšķirība, jo iepriekšējā sasaukumā piecu partiju koalīcija bija vienīgais iespējamais variants, bet šajā reizē ir arī citas iespējas, kas atkarīgas no daudziem apstākļiem un blakus momentiem, piemēram, vai bijušais Ventspils mērs Aivars Lembergs tiks notiesāts.
"Teorētiski šajā Saeimā ir varianti izveidot valdību gan ar "Jauno vienotību", gan bez tās. Manuprāt, pašreizējam valdības veidotājam Krišjānim Kariņam (JV) dzīve šajā ziņā nesolās būt īpaši viegla," sacīja Rozenvalds.
Kā vēstīts, lai grozījumus par jaunās ministrijas un ministru biedru ieviešanu tomēr skatītu Saeimas sēdē, teorētiski pastāv iespēja rīkoties līdzīgi, kā to darīja 13.Saeima, atlaižot Rīgas domi, jo arī toreiz atbildīgā komisija likumu grozījumus noraidīja, aģentūra LETA uzzināja neoficiālās sarunās.
Juridiskā komisijas vairākums šodien, skatot galīgajam lasījumam, noraidīja grozījumus Ministru kabineta iekārtas likumā, kas paredzētu izveidot jaunu - klimata un enerģētikas ministra - amatu. Tāpat tika noraidīti grozījumi Valsts pārvaldes iekārtas likumā, kas nepieciešami, lai iedzīvinātu topošās koalīcijas ieceri par ministru biedru ieviešanu.