Deputāti nobažījušies par "Getliņi Eko" komunikācijas kampaņu. RD vērtēs situāciju

LETA
Atkritumu poligons "Getliņi".
Atkritumu poligons "Getliņi". Foto: Edijs Pālens/LETA

Rīgas pašvaldībā vērtēs deputātu bažas par "Getliņi Eko" komunikācijas kampaņu, informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators Mārtiņš Vilemsons.

"Getliņi Eko" līdz nākamā gada janvārim īsteno komunikācijas kampaņu tīmekļvietnē "gribampoligonu.lv".

Ņemot vērā deputātu bažas par SIA "Getliņi EKO" komunikācijas kampaņas gaitu un iepirkumu procesu, Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja otrdien atzina, ka būtu nepieciešams vērtēt uzņēmuma vadības rīcību saistībā ar šoruden sākto atkritumu mazināšanas kampaņu un tās gaitā rīkotā iepirkuma konkursa atbilstību labas pārvaldības principiem.

Plānots, ka komitejas vadība vērsīsies pie pilsētas izpilddirektora kā kapitāldaļu turētāja ar lūgumu uzdot šo situāciju izvērtēt uzņēmuma padomei.

Komitejas priekšsēdētāja Selīna Vancāne (PP) uzsver, ka komitejā vairāki deputāti pauda bažas un kritiku par "Getliņu EKO" komunikācijas kampaņas plānošanu un ieviešanu, tādēļ viņa rosinās kapitāldaļu turētājam uzdot uzņēmuma padomei izvērtēt un skaidrot šo situāciju. Šaubas ir gan par pusmiljonu eiro vērtās kampaņas iepirkuma procesu, gan kampaņas saturu un izpildījumu. "Pamanot iespējamās netaisnības, mans pienākums ir vērst uzmanību un rosināt papildus izmeklēt lietas apstākļus," uzskata Vancāne.

Komitejas deputāti pēc "Getliņi EKO" prezentācijas uzklausīšanas no uzņēmuma pārstāvjiem vēlējās saņemt atbildes par to, kā ir veidots kampaņas saturs, īpaši piedāvātie atkritumu mazināšanas pasākumi, kuri ir pieejami tikai digitāli. Deputāti pauda bažas, ka iedzīvotāji, kas redzēs tikai plakātus un nav aktīvi digitālajā vidē, nesaņems pilnīgu informāciju par kampaņas mērķi un gūs nepareizu priekšstatu par iespējām samazināt atkritumu daudzumu galvaspilsētā.

Tāpat deputāti pauda bažas par kampaņas iepirkuma konkursu, kurā uzvarēja dārgākais piedāvājums, kā arī vērsa uzmanību uz iespējamu interešu konfliktu iepirkumu komisijā.

Deputāti arī norādīja, ka izplatītā informācija par poligona ietilpību nav pilnīga un ka šī kampaņa var iedzīvotājos radīt negatīvu viedokli par poligonu kā tādu, proti, kampaņas laikā paustie saukļi var būt pārprotami un apgrūtināt plānoto poligona paplašināšanu.

SIA "Getliņi EKO" apkalpo ap 600 000 Rīgas pašvaldības iedzīvotāju.

SIA "Getliņi EKO" pieder Rīgas valstspilsētas pašvaldībai - 97,70% un Ropažu novada pašvaldībai - 2,30%, liecina "Firmas.lv" dati. 2021.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 31,03 miljoni eiro, bet peļņa - 300 000 eiro.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu