"Cik zemiski..." Navaļnija sieva ar emocionālu vēstījumu publicē Kremļa opozicionāra vēstuli (2)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: yulia_navalnaya/Instagram

Slavenā Kremļa opozicionāra Alekseja Navaļnija sieva Jūlija sociālo tīklu vietnē "Instagram" ievietojusi vēstuli no sava vīra, kurš šobrīd atrodas kolonijā, vēsta medijs "Meduza".

Tajā viņš sūdzas, ka nesaņem no viņas vēstules. Savā "Instagram" ierakstā Jūlija raksta: "Cik zemiski, ka viņi nedod Aleksejam manas vēstules. Vismaz man ir iespēja ar juristu starpniecību pateikt, ka viņam vienkārši nedod manas vēstules.

Un iedomājieties, kā viņi ņirgājas par citiem cietumniekiem, kuriem vispār nav advokātu."

Kā vēstīts, ieslodzītais Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs, kurš jūnijā tika pārvests no kolonijas Pokrovā uz stingrā režīma koloniju, jūlijā dalījās iespaidos par saviem jaunajiem dzīves apstākļiem, atklājot, ka "izglītojošos" nolūkos spiests stundām ilgi sēdēt uz koka sola zem Krievijas prezidenta Vladimira Putina portreta.

Navaļnija sabiedrotie Leonīds Volkovs un Kira Jarmiša jauno Navaļnija dienaskārtību uzskata par spīdzināšanas formu.

Jūnijā Navaļnijs tika pārvests uz stingrā režīma koloniju "Meļehovo" netālu no Vladimiras pilsētas aptuveni 250 kilometrus uz austrumiem no Maskavas. Par koloniju mediji vairākkārt veikuši izmeklēšanas saistībā ar nežēlīgu apiešanos pret ieslodzītajiem.

Jarmiša jūnijā "Meļehovo" raksturoja kā "vienu no baisākajiem Krievijas cietumiem".

2021.gada gada februārī Navaļnijam tika piespriests divarpus gadu ilgs cietumsods par viņam 2014.gadā piespriestā nosacītā cietumsoda noteikumu šķietamu pārkāpšanu, ārstējoties Vācijā pēc noindēšanas mēģinājuma ar ķīmisko ieroci "Novičok".

Šā gada 24.martā tiesa piesprieda Navaļnijam vēl deviņus gadus ieslodzījumā par "krāpšanos" un "tiesneša apvainošanu". Šis spriedums nomainījis pērn februārī piespriesto sodu, kas nozīmē, ka Navaļnijam cietumā jāpavada vēl astoņi gadi.

Tiesa lēma, ka turpmāk cietumsods viņam jāizcieš stingrā režīma kolonijā ar lielākiem ierobežojumiem. Līdz tam Navaļnijs atradās 2. labošanas kolonijā Pokrovā.

Raksturojot savu dzīvi jaunajā ieslodzījuma vietā, Navaļnijs ierakstā sociālajā tīklā "Facebook" sacīja, ka viņam jāstrādā šūšanas darbnīcā septiņas stundas dienā piecas dienas nedēļā un pēc darba jāturpina vairākas stundas sēdēt uz koka sola zem Putina portreta.

"Tas tiek dēvēts par izglītojošām aktivitātēm," pavēstīja Navaļnijs. Viņš atklāja, ka viņam pat svētdienās jānodarbojas ar šādu "izglītošanos".

"Putina administrācijā vai kur citur, kur tika izplānota mana unikālā rutīna, viņi zina kaut ko par atpūtu," ironizēja Navaļnijs.

"Svētdienās mēs sēžam uz koka beņķa telpā pa desmit stundām. Es nezinu, ko šādas aktivitātes var "izglītot", izņemot līku invalīdu ar sliktu muguru. Bet varbūt tas arī ir mērķis," norādīja Navaļnijs.

Savu jauno ieslodzījuma vietu Navaļnijs nodēvēja par cietumu cietumā un atklāja, ka izcieš cietumsodu kopā ar slepkavām.

Navaļnijs atklāja, ka viņa cietuma kazarmas norobežo sešus metrus augsta sēta.

Taču, neskatoties uz grūtībām, viņš cenšoties nezaudēt dūšu un atrast prieku.

Viņš atklāja, ka iemācījies Hamleta monologu, un citi ieslodzītie viņam sacījuši, ka brīžos, kad viņš klusām skaita pie sevis Šekspīra rindas, izskatoties tā, it kā viņš izsauktu dēmonus.

Komentāri (2)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu