Lukašenko negrib iesaistīties karā Ukrainā, uzskata izlūki

LETA
Lukašenko negrib iesaistīties karā Ukrainā, uzskata izlūki
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Baltkrievijas pašpasludinātais prezidents Aleksandrs Lukašenko.
Baltkrievijas pašpasludinātais prezidents Aleksandrs Lukašenko. Foto: Drop of Light/Shutterstock

Baltkrievijas autoritārais līderis Aleksandrs Lukašenko negrib iesaistīties karā ar Ukrainu un rada informatīvo fonu, lai pretotos Krievijas spiedienam, jaunākajā analīzē par Krievijas iebrukumu Ukrainā norāda ASV Kara studiju institūts (ISW).

Lukašenko ceturtdien sacīja: "Ukraina ar jebkādu ieganstu, visdrīzāk, cenšas konfliktā ievilkt NATO dalībvalstu karaspēku. To visu apstiprina nesenā raķetes nogāšanās Polijā."

Savukārt Baltkrievijas aizsardzības ministrs Viktors Hreņins sacīja: "Negribu, lai kāds baidītos, ka rīt sāksies karš. Un arī prezidents savā ziņojumā uzsvēra - tiešas gatavošanās karam nav."

Kā norāda ASV domnīcas analītiķi, Lukašenko paziņojumā ir divi mērķi.

Pirmkārt, radīt spriedzi uz Baltkrievijas-Ukrainas robežas un tādā veidā piespiest Ukrainu turēt tur lielus spēkus, kas varētu tikt iesaistīti citos virzienos.

Otru un krietni svarīgāku mērķi ISW eksperti saskata tajā, ka Baltkrievijas oficiālās amatpersonas galveno akcentu liek uz it kā pieaugošajiem draudiem Baltkrievijai no Rietumu puses.

Viņi uzskata, ka tādā veidā Minska rada "informatīvos nosacījumus", lai pretotos Maskavas spiedienam panākt, ka Baltkrievijas armija tiešā veidā piedalās karā pret Ukrainu.

Iespējamību, ka Baltkrievijas karaspēks varētu tiešā veidā piedalīties karā, ISW eksperti joprojām vērtē kā ārkārtīgi zemu.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu