Sv, 5.02.2023.

Nāves mednieks: visindīgākais un visdārgākais šķidrums pasaulē

Apollo.lv
Nāves mednieks: visindīgākais un visdārgākais šķidrums pasaulē
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Protasov AN/Shutterstock

Jordānijas skorpions jeb nāves mednieks ir viens no bīstamākajiem skorpioniem uz planētas, raksta portāls "Insider". Tas, kas to padara tik bīstamu, ir arī visdārgākais šķidrums pasaulē. Skorpiona inde.

3,7 litri skorpiona indes maksā 39 miljonus dolāru (aptuveni 37 032 450 eiro). Bet pat tad, ja nauda ir, skorpiona indi tā vienkārši nopirkt nevar. Ja to arī pārdod, tad niecīgos daudzumos, pa pilienam.

Iemesls tam ir diezgan vienkāršs: skorpiona indi, kā jau var iedomāties, ir grūti iegūt. Skorpioni gandrīz vienmēr tiek "slaukti" ar rokām, pa vienam. No viena skorpiona vienā reizē var iegūt ne vairāk kā divus miligramus indes.

Lai piepildītu trīslitru burku ar indi, no viena skorpiona inde būtu jāiegūst 2,64 miljonus reižu. Tas ļoti palielina risku tikt sadzeltam.

Ar vienu dzēlienu varbūt nepietiek, lai nogalinātu veselīgu cilvēku, lai gan bijuši arī tādi gadījumi. Katrā ziņā tas ļoti sāp.

Uzņēmuma "The Venomtech" dibinātājs Stīvs Trims ir viens no nedaudzajiem cilvēkiem pasaulē, kuri ir pietiekami drosmīgi, lai ķertos klāt skorpioniem. Un arī viņš to, protams, to nedara bez cimdiem un palīgierīcēm. Stīvs Trims apgalvo, ka skorpiona dzēliens ir simtreiz sāpīgāks par bites dzēlienu. Bet, tā kā sāpes ir subjektīvs un emocionāls pārdzīvojums, ir grūti to patiesi novērtēt.

Kāpēc cilvēki riskē un cenšas iegūt no skorpioniem indi pa pilienam vien? Šajā nāvējošajā indē ir daudz noderīgu komponentu, kas palīdz pētījumos, lai radītu jaunas, revolucionāras zāles, ar kurām iespējams ārstēt dažādas ļoti komplicētas slimības.

Piemēram, indē esošajiem hlorotoksīniem ir ideāls izmērs, lai tie spētu saistīties ar noteiktām vēža šūnām smadzenēs un mugurkaulā. Tas ir noderīgi, lai noteiktu audzēja specifisko izmēru un atrašanās vietu. Pētnieki ir izmantojuši skorpionu indi, lai likvidētu malāriju odos. Indē esošais kaliotoksīns savukārt ir izmantots eksperimentos ar žurkām, veicot pētījumus kaulu slimību ārstēšanā.

Šie ir tikai daži no medicīniskajiem ieguvumiem, ko pētnieki ir atklājuši skorpiona indē. Un, jo vairāk viņi to pēta, jo vairāk pielietojumu veidu atrod. Tas nozīmē, ka pieprasījums pēc šīs brīnumindes turpina augt. Tāpēc zinātnieki tagad mēģina izdomāt veidus, kā skorpionu indi iegūt ātrāk un vairāk.

"The Venomtech" grupa no Marokas izgudrojusi pirmo tālvadības iekārtu skorpionu indes iegūšanai. Ar tās palīdzību var iegūt indi no četriem skorpioniem vienlaikus. Tas varbūt neizklausās daudz, bet tas ir četras reizes ātrāk, nekā spēj cilvēks. Turklāt bez riska tikt sadzeltam. Zinātnieki cer iekārtu palaist tirgū dažu gadu laikā, padarot visu skorpionu indes iegūšanas procesu ātrāku un drošāku.

Protams, daudziem var rasties spoža doma: "Varbūt man vajadzētu izveidot savu skorpionu fermu."

"The Venomtech" dibinātājs Stīvs Trims saka: "Ir acīmredzams, ka cilvēki domā: šī ir ātrās peļņas shēma. Arvien biežāk parādās ļaudis, kuri apgalvo, ka viņiem ir 300 grami skorpiona indes. Vai mēs nevēlamies to iegādāties? Mēs vienmēr atbildam: "Nē, mums ir pašiem sava.""

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu