Sv, 5.02.2023.

Vairākas Ukrainas vēstniecības Eiropā saņēmušas asiņainas paciņas ar dzīvnieku acīm

LETA
Vairākas Ukrainas vēstniecības Eiropā saņēmušas asiņainas paciņas ar dzīvnieku acīm
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 6
Ukrainas vēstniecība Madridē.
Ukrainas vēstniecība Madridē. Foto: Reuters/ScanPix

Sešās Eiropas valstīs Ukrainas vēstniecības un konsulāti pēdējās dienās ir saņēmuši paciņas, kurās atradušās dzīvnieku acis, piektdien, 2. decembrī, norāda Ukrainas amatpersona.

Ukrainas Ārlietu ministrijas preses pārstāvis Olehs Nikolenko sociālajā tīklā "Facebook" paziņoja, ka asiņainās paciņas saņēmušas Ukrainas vēstniecības Ungārijā, Nīderlandē, Polijā, Horvātijā un Itālijā un konsulāti Neapolē, Krakovā un Brno. Nikolenko piebilda, ka tiek pētīta šo sūtījumu nozīme.

Nikolenko arī atklāja, ka paciņas ar dzīvnieku acīm saņemtas pēc tam, kad Ukrainas vēstniecība Madridē trešdien saņēma vēstuļbumbu, kas atverot eksplodēja, viegli ievainojot vienu vēstniecības darbinieku.

Šī bija viena no vēstuļbumbām, kas šonedēļ atklātas Spānijā.

Tikmēr Vatikānā no vandālisma cietusi ieeja Ukrainas sūtņa rezidencē, bet Ukrainas vēstniecība Kazahstānā saņēma brīdinājumu par iesējamu uzbrukumu, bet tā izrādījās viltus trauksme.

Visās Ukrainas vēstniecībās un konsulātos ir pastiprināti drošības pasākumi.

Nikolenko citēja Ukrainas ārlietu ministra Dmitro Kulebas sacīto, ka ir pamats uzskatīt, ka tiek izvērsta labi plānota terora un iebiedēšanas kampaņa pret Ukrainas vēstniecībām un konsulātiem.

Atbildība par šiem sūtījumiem neviens nav uzņēmies, un varasiestādes nav sniegušas informāciju par potenciālajiem aizdomās turamajiem.

Vēstuļbumbām izvēlētie mērķi radījuši aizdomas, ka uzbrukumus varētu būt motivējis Spānijas atbalsts Ukrainai cīņā pret uzbrūkošo Krievijas karaspēku.

Vēstuļbumbas saņēmis arī Spānijas uzņēmums "Instalaza", kas ražo ieročus piegādēm Ukrainai, gaisa spēku bāze, kas regulāri tiek izmantota ieroču sūtīšanai no Spānijas uz Ukrainu, Spānijas premjerministrs Pedro Sančess, Spānijas aizsardzības ministre Margarita Roblesa un Eiropas Savienības (ES) vēstniecība.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu