Sv, 5.02.2023.

Līdz decembra vidum varētu būt izstrādāts koalīcijas līgums

LETA
Līdz decembra vidum varētu būt izstrādāts koalīcijas līgums
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Saeimas deputāti Uģis Mitrevics (no kreisās) un Arvils Ašeradens Saeimas sēdes laikā.
Saeimas deputāti Uģis Mitrevics (no kreisās) un Arvils Ašeradens Saeimas sēdes laikā. Foto: Zane Bitere/LETA

Valdību veidojošās partijas līdz decembra vidum varētu pabeigt darbu pie koalīcijas līguma izstrādes.

Politiskā spēka "Jaunā vienotība" (JV) pārstāvis Arvila Ašeradens sacīja, ka pašlaik ir iezīmējies, ka Valsts prezidents Egils Levits varētu izsludināt Saeimā pieņemto Ministru kabineta iekārtas likumu un Valsts pārvaldes iekārtas likumu 13. decembrī, sacīja Ašeradens.

Pēc viņa teiktā, koalīcijas partneri plāno, ka uzreiz pēc tam - 14. decembrī - varētu virzīt valdības sastāvu balsojumam Saeimā.

Tāpēc vēl esot laiks diskusijām par koalīcijas līgumu. "Nākamnedēļ deklarācija, un pēc tam mēs ķeramies klāt nākamajiem jautājumiem," norādīja parlamentārietis.

Līgums būšot "klasisks un aprobēts", norādīja politiķis. Diskusijas, visticamāk, būšot nepieciešamas vien par jautājumiem, par kuriem koalīcijas partijām ir tiesības balsot atsevišķi jeb paturēt savu viedokli. Kā piemēru JV pārstāvis minēja, ka Nacionālajai apvienībai parasti tie ir ar pilsonību saistīti jautājumi.

Savukārt JV noteikti vēlēšoties paturēt tiesības balsot atšķirīgi jautājumos, kas ir saistīti ar Stambulas konvencijas ratificēšanu un Civilās savienības likumu, atzīmēja Ašeradens.

Kā pauda politiķis, jautājumi, par kuriem koalīcijas partneri varēs saglabāt atsevišķu nostāju no pārējām valdības partijām, esot iezīmējušies jau valdības deklarācijas izstrādes laikā, tāpēc lielākoties par tiem jau ir skaidrība.

Vaicāts, vai uz balsojumu Saeimā tiks virzīti arī ministru biedru kandidāti, Ašeradens atzīmēja, ka parlaments par šī amata personām nelems. Kandidātus postenim izvirzīšot ministri, un tos apstiprināšot Ministru prezidents.

Sākotnējā vienošanās paredz, ka AS būs tiesības uz ministra biedra amatu Aizsardzības ministrijā, taču tālāk par šo tematu politiķi neesot diskutējuši. Tāpēc no plašākus komentārus parlamentārietis sniegt pagaidām nevarot.

Jau ziņots, ka Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Valsts pārvaldes iekārtas likumā, apstiprinot topošās koalīcijas priekšlikumu par ministru biedru ieviešanu.

Tāpat ziņots, ka, turpinot rakstīt topošās valdības deklarāciju, potenciālās koalīcijas partijas ir sākušas darbu arī pie koalīcijas līguma izveides, atklāja NA pārstāvis Uģis Mitrevics.

Jaunās valdības veidošanas sarunas vada 14. Saeimas vēlēšanās uzvarējušās JV līderis, līdzšinējais Ministru prezidents Kariņš. Plānots, ka valdošajā koalīcijā būs un valdību veidos JV, AS un Nacionālā apvienība, kurām kopā Saeimā ir 54 deputātu mandāti.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu