S, 28.01.2023.

FOTO un VIDEO ⟩ Gaisa spēki saņēmuši divas jaunas Latvijā ražotas lidmašīnas

LETA
Gaisa spēki saņēmuši divas jaunas Latvijā ražotas lidmašīnas
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2
Gaisa spēki saņēmuši Latvijas uzņēmuma SIA "Pelegrin" ražotās lidmašīnas "Tarragon"
Gaisa spēki saņēmuši Latvijas uzņēmuma SIA "Pelegrin" ražotās lidmašīnas "Tarragon" Foto: Ēriks Kukutis/Aizsardzības ministrija

Latvijas Gaisa spēkiem ir iegādātas divas jaunas apmācībām paredzētas lidmašīnas "Tarragon", kas ražotas Latvijā, vēsta Aizsardzība ministrija.

Ādažu lidlaukā piektdien, 2. decembrī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks apskatīja divas bruņoto spēku iegādātās Latvijas uzņēmuma SIA "Pelegrin" ražotās lidmašīnas "Tarragon".

Foto: Gaisa spēki saņēmuši Latvijas uzņēmuma SIA "Pelegrin" ražotās lidmašīnas "Tarragon"

"Pateicoties aizsardzības nozares un militārās industrijas sadarbībai, Latvijā atdzimusi ne tikai autobūve, bet arī lidmašīnu ražošana. Varam lepoties ar mūsu meistaru paveikto, ejot leģendārā konstruktora Kārļa Irbītes pēdās - jau tagad interesi par uzņēmuma ražotajiem modeļiem izrāda daudzas pasaules valstis," uzsvēris Pabriks.

No Ādažu lidlauka Gaisa spēku piloti ar lidmašīnām "Tarragon" veica lidojumu uz Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzi, kur jaunie lidaparāti atradīsies pastāvīgi.

Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzē šodien notika lidmašīnu "Tarragon" svinīgā sagaidīšanas ceremonija, kurā piedalījās Gaisa spēku komandieris pulkvedis Viesturs Masulis, novēlot jaunajiem gaisa kuģiem labi kalpot Gaisa spēku uzdevumu izpildē, uzturēt pilotu kvalifikāciju, kā arī sekmīgi atbalstīt sauszemes spēku operācijas.

Gaisa spēku rīcībā šie ir pirmie gaisa kuģi, kuri tiks izmantoti pilotu un apkalpes apmācībām, kā arī kvalifikācijas uzturēšanai un operacionālo uzdevumu nodrošināšanai.

"Tarragon" ir divvietīga lidmašīna, kas var lidot ar ātrumu ap 70 kilometri stundā un sasniegt ātrumu līdz 370 kilometriem stundā. Šie gaisa kuģi var lidot līdz pat līdz 3,5 kilometru augstumam. Lidaparātam ir ekonomiskas uzturēšanas izmaksas. Nosēšanās distance uz asfaltēta seguma ir 150 metri, bet pacelšanās minimums ir 225 metri.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu