Karjeras 1000. spēlē Mesi ieved Argentīnas izlasi Pasaules kausa ceturtdaļfinālā (1)

Argentīnas futbola izlase sestdien Rajanā Pasaules kausa finālturnīra astotdaļfinālā ar rezultātu 2:1 (1:0) pārspēja Austrāliju un ceturtdaļfinālā stāsies pretī Nīderlandei.

Uzvarētāju labā vārtus guva Lionels Mesi un Hulians Alvaress.

Mesi, aizvadot savu 1000.oficiālo maču futbolista karjerā, spēles 35.minūtē izvirzīja vadībā Argentīnu. Viņš saņēma bumbu Austrālijas soda laukumā un, neskatoties uz to, ka priekšā bija divi pretinieku aizsargi, raidīja bumbu apakšējā vārtu stūrī.

Tikmēr 57.minūtē Austrālijas izlases vārtsargs Metjū Raiens netālu no saviem vārtiem neveiksmīgi mēģināja atdot piespēli saviem komandas biedriem, taču to pārtvēra Alvaress, kurš nekļūdīgi bumbu sita Austrālijas vārtos, panākot 2:0.

77.minūtē Kreigs Gudvins izdarīja sitienu pa Argentīnas vārtiem, taču viņa raidīto bumbu neveiksmīgi apturēt mēģināja Enco Fernandess, kurš mainīja tās lidojuma trajektoriju, bumbai pēc tam precīzi ielidojot Argentīnas vārtos.

Jau ziņots, ka šodien pirmajā astotdaļfināla mačā Nīderlande ar 3:1 pārspēja ASV.

32 komandas bija sadalītas astoņās grupās pa četrām izlasēm katrā. Katras grupas divas labākās izlases iekļuva astotdaļfinālā un turpinās cīņu par futbola prestižāko trofeju.

Katara ir pirmā arābu valsts, kurā notiek Pasaules kausa izcīņa futbolā. Āzijā līdz šim norisinājies viens čempionāts, un to 2002.gadā kopīgi uzņēma Dienvidkoreja un Japāna.

Šis ir arī pirmais turnīrs, kurš norisinās vēlā rudenī, nevis ierastajos vasaras mēnešos, kas saistīts ar lielo karstumu Katarā.

Šis ir pēdējais turnīrs, kurā piedalās 32 komandas, jo no nākamā Pasaules kausa 2026.gadā sacensībās startēs jau 48 izlases.

2018.gada Pasaules kausa finālturnīrā, kas norisinājās Krievija, par čempioni kļuva Francija, izšķirošajā mačā ar 4:2 pārspējot Horvātiju.

Argentīnas izlases sastāvs: Damjans Martiness, Markoss Akunja (Nikolass Taljafiko, 71.minūte), Kristians Romero, Nikolass Otamendi, Navels Molina (Ezekjels Palasioss, 80.minūte), Rodrigo De Pauls, Aleksiss Makalisters (Gonsalo Montjels, 80.minūte), Enco Fernandess, Hulians Alvaress (Lautaro Martiness, 71.minūte), Lionels Mesi, Alehandro Gomess (Lisandro Martiness, 50.minūte).

Austrālijas izlases sastāvs: Metjū Raiens, Milošs Degeneks (Frans Karačičs, 71.minūte), Kijs Roulzs, Azizs Behičs, Harijs Soutars, Metjū Lekijs (Garangs Kuols, 71.minūte), Ārons Mūijs, Džeksons Ērvains, Kianu Bakuss (Aijdins Hrustičs, 58.minūte), Railijs Makgrī (Kreigs Gudvins, 58.minūte), Mičēls Djūks (Džeims Maklārens, 71.minūte).