Sv, 5.02.2023.

Izformēta Irānas tikumības policija

LETA
Izformēta Irānas tikumības policija
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Tā dēvētā Irānas tikumības policija, kas galvenokārt uzrauga sieviešu ģērbšanos atbilstoši stingrajām normām, ir izformēta, svētdien paziņoja Irānas ģenerālprokurors Mohammeds Džafars Montazeri.

"Tikumības policija ir izformēta, tomēr tiesiskā vara turpinās risināt šo sociālo izaicinājumu," ģenerālprokurora teikto citēja laikraksts "Shargh".

Detalizētāka informācija par lēmuma izpildi netiek publiskota.

Irānas režīma kritiķu reakcija uz paziņojumu bija atturīga.

Problēma ir nevis tikumības policija, bet gan prasība vilkt obligātās galvassegas, tviterī rakstīja kāds persiešu aktīvists, uzsverot, ka sievietēm jābūt tiesībām brīvi pārvietoties bez galvassegas.

Novērotāji lēš, ka tikumības policijas izformēšana nenozīmē obligāto galvassegas prasību atcelšanu, tomēr tas ir nozīmīgs solis sieviešu protestu kustībai Irānā.

Jau vairāk nekā divus mēnešus Irānā turpinās protesti, kas aizsākās pēc 22 gadus vecās Mahsas Amini nāves 16.septembrī tikumības policijas apcietinājumā.

Irānas kurdu sievieti Amini tikumības policija bija aizturējusi par nepareizu galvas lakata valkāšanu. Izskanējis, ka viņu aizturēja par to, ka no viņas galvassegas bija izspraukušās dažas matu cirtas. Citas kopā ar Amini aizturētās teikušas, ka "tikumības policijā" Amini smagi piekauta. Protesti strauji pārauga plašākā neapmierinātībā ar situāciju valstī un ar 83 gadus veco Irānas augstāko garīgo līderi ajatollu Ali Hameneji.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu