Raidījumam zināms, ka līdz šim notikumam Nodrošinājuma pavēlniecībā materiāli tehniskie līdzekļi uzskaitīti samērā haotiski. Piemēram, specifiski zābaki ierakstīti vienkārši kā zābaki, bet "tēmēšanas komplekts" izticis bez citiem parametriem.
Auditā, kas tika veikts neilgi pēc nozieguma atklāšanas, tika saskaitīts, ka Nodrošinājuma pavēlniecības Apgādes un pakalpojumu centrā materiālā atbildībā nebija ņemtas preces vairāk nekā 21 miljona eiro apmērā. Taču arī tam rasts attaisnojums.
"Momentāni pieprasīju paskaidrojumu no Nodrošinājuma pavēlniecības komandiera, un man paskaidrojumos tika iesniegta informācija, kas attaisnoja šādu būtību. Jo tai momentā notika šī reorganizācija, un par 21 miljonu bija ienācis iekšā sūtījums no mūsu partneriem, kur šīs kārtības ieskatā bija pieņemts pagaidu glabāšanā, bet viņa nebija pieņemta materiālā atbildībā," stāsta Kalniņš.
Savukārt Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons saka: "Sistēmai jāstrādā tādā veidā, lai prece tajā brīdī, kad tiek ievesta, maksimāli ātri tiktu iegrāmatota.
Tā nevar būt, jo tajā brīdī, kad prece netiek iegrāmatota, visa pārējā grāmatvedība aiziet faktiski šreijā, ja tā var teikt."
Pēc Bruņotajos spēkos notikušās dienesta pārbaudes sodītas astoņas personas. Augstākā no tām - Nodrošinājuma pavēlniecības Apgādes un pakalpojumu centra vadītājs, kuram izteikts rājiens un pārcelts uz citu amatu.
Pēc visa notikušā 2018. gada nogalē aizsardzības ministrs armijas komandierim lika izvērtēt arī tā laika Nodrošinājuma pavēlniecības komandiera Kaspara Zdanovska atbildību. Kalniņš to izvērtējis, balstoties uz paša Zdanovska iesniegto ziņojumu.