Levits noraidījis 13 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus

LETA
Valsts prezidents Egils Levits
Valsts prezidents Egils Levits Foto: Edijs Pālens/LETA

Valsts prezidents Egils Levits pirmdien, 5. decembrī, noraidījis 13 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus, informē Valsts prezidenta kancelejā.

Levits izskatījis 13 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus, bet nevienu no tiem nav atbalstījis. Prezidents līdz šim ir apžēlojis 17 personas un izskatījis 345 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus.

Apžēlošanas lūgumu var iesniegt pēc tiesas sprieduma stāšanās spēkā, izņemot gadījumus, kad persona par smagu vai sevišķi smagu noziegumu notiesāta ar brīvības atņemšanas sodu.

Gadījumos, kad persona notiesāta par smaga nozieguma izdarīšanu, apžēlošanas lūgumu var iesniegt, ja faktiski izciesta ne mazāk kā puse no piespriestā brīvības atņemšanas soda.

Savukārt, kad persona notiesāta par sevišķi smaga nozieguma izdarīšanu, apžēlošanas lūgumu var iesniegt, ja faktiski ir izciestas ne mazāk kā divas trešdaļas no piespriestā brīvības atņemšanas soda. Turpretim, ja piespriests mūža ieslodzījums, personai pirms lūguma iesniegšanas jāizcieš ne mazāk kā 20 gadi no brīvības atņemšanas soda.

Iepriekšējais Valsts prezidents Raimonds Vējonis sava termiņa laikā izskatīja 697 apžēlošanas lūgumus un atbalstīja 22. Visvairāk apžēlošanas lūgumus izskatīja Guntis Ulmanis, kurš savas prezidentūras laikā izskatīja 3391 apžēlošanas lūgumu, no kuriem atbalstīja 219.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu