"Nošāva personu grupa." Zviedrijā nogalināts čečenu aktīvists Abdurahmanovs

Apollo.lv
"Nošāva personu grupa." Zviedrijā nogalināts čečenu aktīvists Abdurahmanovs
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Kiattipong/Shutterstock

Čečenijas varas kritiķis un blogeris Tumso Abdurahmanovs Zviedrijā esot nogalināts, vēsta čečenu opozīcijas "Telegram" kanāls "1ADAT", atsaucoties uz avotiem Eiropā un Čečenijā.

"1ADAT" paziņojumā teikts: "Tumso naktī nošāva personu grupa, bet šobrīd notiek slepkavības apstākļu noskaidrošana."

Sīkāku informāciju par notikušo "1ADAT" pagaidām nesniedz, vien piebilstot, ka Zviedrijas specdienesti esot noslēpuši Tumso Abdurahmanova brāli.

Tajā pašā laikā "Radio Brīvība", atsaucoties uz Abdurahmanova līdzgaitniekiem, ziņo, ka viņš nogalināts naktī uz 2. decembri. Sīkāku informāciju medijs nesniedz.

Turpretī Zviedrijas varas iestādes šo lietu pagaidām vēl nav komentējušas.

Decembra sākumā Tumso Abdurahmanovs pārstāja atbildēt uz mēģinājumiem ar viņu sazināties. Viņa līdzgaitnieki ziņoja, ka Abdurahmanovs esot pazudis. Jau tad izskanēja informācija, ka viņš ticis nogalināts, tomēr šī informācija neapstiprinājās.

Tumso Abdurahmanovs ir pazīstams kā aktīvs Čečenijas varas un tās vadoņa Ramzana Kadirova kritiķis.

2015.gadā, pēc konflikta ar Kadirova radiniekiem, Abdurahmanovs aizbrauca no Čečenijas. Viņš Zviedrijā ieguva politisko patvērumu.

Slepkavības mēģinājumus Abdurahmanovs un viņa brālis piedzīvoja jau 2020. un 2021.gadā. 2021.gada decembrī Abdurahmanovs paziņoja, ka Čečenijā nolaupīti deviņi viņa radinieki.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu