Pk, 27.01.2023.

Trešdien turpinās kārtīgi snigt. Visā Latvijā šorīt apgrūtināta braukšana

LETA
Trešdien turpinās kārtīgi snigt. Visā Latvijā šorīt apgrūtināta braukšana
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Zane Bitere/LETA

Trešdien turpinās snigt, sniega segai sabiezējot vēl par vairākiem centimetriem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Dienā saglabāsies apmācies laiks un nokrišņi turpināsies - visā valsts teritorijā snigs, vietām ilgstoši, turklāt Kurzemē iespējams arī slapjš sniegs, lietus. Sniega sega dienā palielināsies par 5-7 centimetriem. Turpinās pūst lēns dienvidaustrumu, dienvidu vējš, un maksimālā gaisa temperatūra gaidāma +1…-4 grādu robežās.

Rīgā diena būs apmākusies, ilgstoši turpināsies snigšana, un sniega sega palielināsies vēl par 2-4 centimetriem. Pūtīs lēns dienvidaustrumu, dienvidu vējš, un termometra stabiņš pieturēsies pie -1…-2 grādu atzīmes.

Visā Latvijā sniega un apledojuma dēļ apgrūtināta braukšana

Šorīt sniegs un apledojums visā Latvijā apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, aģentūru LETA informēja VSIA "Latvijas Valsts ceļi".

Sniegotie un slidenie ceļa posmi tiek tīrīti un kaisīti ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 154 VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" ziemas dienesta tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi ir gan uz valsts galvenajiem jeb A klases autoceļiem, gan arī uz reģionālajiem autoceļiem.

Vietējie autoceļi pārsvarā ir ar grants segumu un tiem ir noteikta C vai D uzturēšanas klase. Grants ceļi ziemas periodā tiek uzturēti ar sniega kārtu un rievām. C un D klases ceļiem (pārsvarā vietējās nozīmes autoceļi) nav noteikts laiks, kurā to bīstamajos posmos brauktuves ir jāapstrādā ar pretslīdes materiālu un jāveido rievas. Grants ceļu apstrāde ar pretslīdes materiāliem tiek veikta tikai satiksmei bīstamākajos posmos - stāvos kritumos, kāpumos, līkumos, krustojumos.

Autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot piesardzīgu distanci.

Trešdien turpinās snigt, sniega segai palielinoties par vairākiem centimetriem.

Tēmas
Uz augšu