Sv, 4.06.2023.

"S&P Global Ratings" maina Latvijas kredītreitinga nākotnes novērtējumu uz negatīvu

LETA
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Atjaunotais Latvijas Bankas zināšanu centrs "Naudas pasaule".
Atjaunotais Latvijas Bankas zināšanu centrs "Naudas pasaule". Foto: Edijs Pālens/LETA

Starptautiskā kredītreitingu aģentūra "S&P Global Ratings" apstiprinājusi Latvijas kredītreitingu "A+" līmenī, mainot kredītreitinga nākotnes vērtējumu no stabila uz negatīvu, informēja Valsts kases pārstāvji.

Aģentūra, analizējot Latvijas ekonomiku, atzīst, ka ieilgusī Krievijas karadarbība Ukrainā un augstā inflācija palielina Latvijas kā mazās un atvērtās ekonomikas izaugsmes un konkurētspējas riskus, kā arī rada tiešas un netiešas izmaksas ekonomikai un valsts budžetam.

Aģentūra Krievijas aktīvās karadarbības Ukrainā negatīvo ietekmi saskata arī citās Latvijai līdzīgās valstīs ar mazu un atvērtu ekonomiku, piemēram, 2.decembrī, "S&P Global Ratings" mainīja arī Lietuvas kredītreitinga nākotnes novērtējumu no stabila uz negatīvu.

Vienlaikus aģentūrā uzsver, ka Eiropas Savienības fondu ietvaros pieejamā finansējuma efektīva izmantošana ieguldījumiem publiskajā infrastruktūrā un pasākumos, kas sekmēs reformas un digitālās transformācijas kursu dažādās jomās, mazinās Krievijas-Ukrainas militārā konflikta risku ietekmi, sniedzot atbalstu ekonomikas izaugsmei vidējā termiņā.

Aģentūrā atzīmē, lai arī fiskālais atbalsts straujās enerģijas cenu kāpuma kompensēšanai un ieguldījums valsts enerģētiskās neatkarības nodrošināšanā nedaudz apgrūtinās Latvijas budžeta deficīta samazināšanas procesu, tomēr atzinīgi novērtē Latvijas līdzšinējos gados īstenoto efektīvo fiskālo politiku un labi pārdomātos lēmumus enerģētiskās drošības stiprināšanā.

Aģentūrā norāda, ka Latvijas mērenais valsts parāda līmenis, dalība NATO un eirozonā, kā arī Latvijas ekonomikas spēja pielāgoties dažādiem izaicinājumiem ir galvenie faktori, kas uztur kredītreitinga līmeni nemainīgu.

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu