Iedzīvotājus aicina neatlikt sūtījumus svētku laikā uz pēdējo brīdi

LETA
Iedzīvotājus aicina neatlikt sūtījumus svētku laikā uz pēdējo brīdi
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Automatizētā sūtījumu šķirošanas iekārta pasta sūtījumu pakalpojuma sniedzēja SIA "Omniva Latvija" jaunajā loģistikas centrā Mārupē.
Automatizētā sūtījumu šķirošanas iekārta pasta sūtījumu pakalpojuma sniedzēja SIA "Omniva Latvija" jaunajā loģistikas centrā Mārupē. Foto: Paula Čurkste/LETA

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) aicina neatlikt pasta sūtījumu veikšanu svētku laikā uz pēdējo brīdi, informē komisija.

SPRK apkopotie dati liecina, ka vidēji mēnesī pasta operatori Latvijā kopumā apstrādā 1,8 miljonus paku un 600 000 sīkpaku sūtījumu, bet gada nogalē šie skaitļi teju trīskāršojas.

Vienlaikus SPRK atzīmē, ka visu pasta sūtījumu skaits pērn, salīdzinot ar 2020.gadu, palielinājies par gandrīz 10%, savukārt, pateicoties e-tirdzniecības attīstībai, pasta paku sūtījumu skaits palielinājies teju par 50%. Lielākais paku sūtījumu pieaugums bijis pakomātos - par 45% iekšzemes sūtījumiem un par 73% pārrobežu sūtījumiem.

SPRK galvenais pasta tirgus pakalpojuma eksperts Bruno Frīdenbergs-Ansbergs brīdina, ka, strauji pieaugot pasta sūtījuma apjomiem gada nogalē, sūtījumu piegāde var būt pat divreiz ilgāka.

Sūtījumi var aizkavēties ja norādīts nesalasāms vai neprecīzs adresāts, izmantots neatbilstošs iepakojums, ir aizdomas par sūtījumā esošu priekšmetu no aizliegto lietu saraksta, nav ievērotas pasta komersanta norādes un noteikumi, kā arī citu iemeslu dēļ.

SPRK atgādina, ka pasta sūtījumu piegādes ilgums standarta gadījumos Latvijas teritorijā vēstulēm ir viena darba diena, bet pakām - četras darba dienas. Savukārt starptautiskajiem sūtījumiem atkarībā no atrašanās vietas - ilgāk. Piemēram, Eiropas Savienībā - līdz 10 darba dienām, bet uz ASV, Kanādu vai Austrāliju - 15 līdz 30 darba dienas.

Komisijā skaidro, ka, tā kā svētku laikā pasta sūtījumu skaita pieauguma dēļ visus sūtījumus vienā transportlīdzeklī pārvest nav iespējams, svētkos veidojas sūtījumu rinda, un tie tiek nogādāti galamērķī ar nākamo pieejamo transportlīdzekli.

SPRK arī atgādina, ka jārēķinās, ka muitā starptautisko pasta sūtījumu var atvērt un pārbaudīt, tā rezultātā aizkavējot piegādi. Pasta sūtījumu var sūtīt atpakaļ adresātam vai pat likvidēt.

Sīkāk ar pasta pakalpojumu noteikumiem var iepazīsties VAS "Latvijas pasts" vai SPRK mājaslapās.

Pasta pakalpojumi ir regulējami sabiedriskie pakalpojumi, kurus iedala tradicionālajos pasta pakalpojumos, eksprespasta, kurjerpasta un abonēto preses izdevumu piegādes un ar to saistītajos pakalpojumos. SPRK datu bāzē uz 7.decembri reģistrēti 63 pasta komersanti.

SPRK realizē sabiedrisko pakalpojumu regulēšanu enerģētikas, elektronisko sakaru, pasta, sadzīves atkritumu apsaimniekošanas un ūdenssaimniecības nozarēs.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu