Lietuva un Igaunija arī anulējusi apraides atļauju "TV Rain" (4)

LETA
"Doždj" ("Дождь"/"TV Rain").
"Doždj" ("Дождь"/"TV Rain"). Foto: Zane Bitere/LETA

Līdzīgi kā Latvijā un Lietuvā, arī Igaunijā no ceturtdienas pārtraukta Krievijas telekanāla "Doždj"/"TV Rain" apraide, vēsta Igaunijas medijs "Postimees".

Lēmums pamatots ar to, ka Latvijā izsniegtā apraides atļauja deva kanālam tiesības savu saturu raidīt arī citās Eiropas Savienības valstīs, ASV un citviet.

Igaunijā "Doždj" saturu translēja "Telia", "Elisa" un "Home 3". Apraides atļaujas anulēšanas dēļ no 8.decembra "Doždj" saturu Igaunijā vairs nedrīkstēs translēt.

Lietuvas Radio un televīzijas komisija (LRTK) trešdien anulēja apraides atļauju Latvijā strādājošajai Krievijas neatkarīgajai TV programmai "Doždj" ("Дождь"/"TV Rain").

"Lēmums anulēt apraides atļauju tika pieņemts, ņemot vērā draudus nacionālajai drošībai un sabiedriskajai kārtībai," teikts LRTK paziņojumā.

LRTK paziņoja, ka "TV Rain" raidījumi vairs nebūs pieejami Lietuvas teritorijā no ceturtdienas, 8.decembra.

Tas notika dienu pēc tam, kad Latvijas Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) otrdien nolēma anulēt apraides atļauju "TV Rain" saistībā ar draudiem valsts drošībai un sabiedriskajai kārtībai.

Šis lēmums stājas spēkā naktī uz ceturtdienu, 8.decembri, kad "TV Rain" jāpārtrauc raidīšana Latvijas teritorijā.

NEPLP lēmums pieņemts, vērtējot pārkāpumu kopumu, kas pieļauti pēdējā laikā: valsts valodas celiņa nenodrošināšana pārraidēm, Krimas attēlošana kartē kā daļa no Krievijas teritorijas, Krievijas armijas saukšana par "mūsu armiju", iespējama atbalsta paušana Krievijas armijai. Tāpat vērtēta no Valsts drošības dienesta saņemtā informācija.

Televīzijas kanāls "Doždj" darbību uz laiku pārtrauca marta sākumā pēc tam, kad Krievijas Valsts dome pieņēma likumu par "viltus ziņām". Līdz ar kanāla darbības apturēšanu tā galvenais redaktors un vairāki citi redakcijas darbinieki pameta Krieviju. "Doždj" 18.jūlijā pakāpeniski atsāka darbu, strādājot tostarp no studijas Rīgā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu