Rīgas pašvaldība slēgusi autostāvvietas Kronvalda parkā

LETA
Rīgas pašvaldība slēgusi autostāvvietas Kronvalda parkā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Kronvalda parks ziemā.
Kronvalda parks ziemā. Foto: Edijs Pālens/LETA

Rīgas pašvaldība no trešdienas, 7. decembra, aizliegusi automašīnu stāvēšanu Kronvalda parka teritorijā.

Līdz šim bija atļauts novietot automašīnas piebraucamajā ceļā Rīgas brīvostas pārvaldes ēkai Kalpaka bulvārī 12 un Latvijas Mākslas akadēmijas ēkai Kronvalda bulvārī 4. Turpmāk auto transporta stāvēšana minētajos ceļos Kronvalda parka teritorijā būs aizliegta.

"Pateicos sabiedrībai par aktivitāti un rūpēm šī jautājuma aktualizēšanā. Turpināsim pagātnē pieņemtu nesaprātīgu lēmumu izbeigšanu arī citos gadījumos, kur tas ir pretrunā ar sabiedrības interesēm un pilsētas attīstības tendencēm," uzsver Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētāja Selīna Vancāne (PP).

Lai veiktu satiksmes organizācijas izmaiņas, Rīgas domes Mājokļu un Vides departamenta Vides pārvalde izstrādāja jaunu satiksmes organizācijas shēmu un to saskaņoja AS "Latvijas valsts ceļi". Izmaiņas paredz izslēgt automašīnu stāvēšanas iespējas parka teritorijā, vienlaicīgi nodrošinot transporta līdzekļu piebraukšanu ēkām.

Pēc situācijas izvērtēšanas Mājokļu un vides departaments kā teritorijas valdītājs konstatēja, ka vēsturiski izveidoto stāvvietu atrašanās parkā nav pamatota un auto transporta stāvēšana piebraucamajos ceļos ir jāaizliedz.

Pašvaldība arī turpina meklēt iespējas izslēgt transporta kustību no Krišjāņa Valdemāra ielas, caurbraucot Kronvalda parkam uz Kongresu namam piegulošo teritoriju un AS "Valsts nekustamie īpašumi" mājai Krišjāņa Valdemāra ielā 3 piederīgo teritoriju.

Kā ziņots, apvienība "Pilsēta cilvēkiem" Kronvalda parkā pie Rīgas brīvostas pārvaldes rīkoja piketu "#ParksNavParkings", kura laikā prasīja pārtraukt automašīnu novietošanu parkā.

Biedrības mērķis bija pārtraukt iestāžu darbinieku braukāšanu un parkošanos ar auto parkā, kas ir domāts atpūtai, nevis auto satiksmei un auto novietošanai.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu