Steidzamības kārtā atbalsta 250 000 eiro piešķiršanu Jaunā gada svinībām Rīgā

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Grisha Bruev/Shutterstock

Šodien Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja atbalstīja 250 000 eiro piešķiršanu no rezerves fonda Jaunā gada sagaidīšanas svinību rīkošanai galvaspilsētā.

Kā aģentūru LETA informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvalde, no minētajiem līdzekļiem 63% tiks atvēlēti svinību tehniskajam nodrošinājumam, 28% - mākslinieku honorāriem, 7% - uzņēmuma līgumu izmaksām un 2% - autortiesību izdevumiem.

Jaunā gada sagaidīšanas svinības iedzīvotāju plaši izrādītās intereses Adventes laikā un drošības apsvērumu dēļ ir plānots rīkot divās norises vietās - laukumā pie Rīgas Kongresu nama un teritorijā starp Rātslaukumu un Strēlnieku laukumu.

Iecerēts, ka laukumā pie Rīgas Kongresu nama primāri jauniešu auditorijai uzstāsies humorroka grupa "Pirmais kurss", reperis ansis ar pavadošajiem mūziķiem, grupa "Carnival Youth", kā arī repa apvienība "Kreisais krasts".

Savukārt teritorijā starp Rātslaukumu un Strēlnieku laukumu plašākai auditorijai muzicēs rokgrupa "Dzelzs Vilks", Ralfs Eilands ar pavadošajiem mūziķiem, bungu un dūdu grupa "Auļi", kā arī alternatīvā roka grupa "Sudden Lights".

Abās norises vietās gadumijā pusnaktī ir paredzēts neliels gaismas šovs ar pirotehnikas elementiem kā simbols 2022.gada noslēgumam un 2023.gada sagaidīšanai.

Tāpat rīdziniekiem un pilsētas viesiem gadumijā - līdz plkst.2 būs pieejams svētku dāvanu un gardumu tirdziņš Doma laukumā un Esplanādes parkā. Būs iespēja arī izstaigāt "Ziemassvētku gaismas taku", aplūkojot mirdzošus gaismas objektus, kur tos papildinās pazīstamas melodijas.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu