Putins cietis zaudējumus visos virzienos, paziņo ASV ģenerālis

LETA
Putins cietis zaudējumus visos virzienos, paziņo ASV ģenerālis
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 3
Foto: AFP/SCANPIX

Krievijas prezidents Vladimirs Putins karā pret Ukrainu cietis zaudējumus visos virzienos, paziņojis ASV Apvienotās štābu komiteju priekšsēdētājs ģenerālis Marks Milijs.

"Krievijas karš pret Ukrainu turpinās jau desmit mēnešus, un Putins cietis zaudējumus visos virzienos," ar Lielbritānijas aizsardzības štāba priekšnieku admirāli Toniju Radakinu kopīgā preses brīfingā sacīja ASV ģenerālis.

Tomēr Krievija turpina okupēt daļu Ukrainas teritorijas, un priekšā vēl stāv lielas kaujas.

"Bet šajā brīdī situācija uz vietas stabilizējas, un līdz ar ziemas iestāšanos viss nedaudz palēninās lielā aukstuma dēļ. Tad dziļā ziemā un atkarībā no reljefa abām pusēm radīsies zināmas potenciālas iespējas uzbrukuma darbībām. Redzēsim, kā tas izvērsīsies," sacīja Milijs.

Viņš atgādināja, ka Ukrainas aizstāvji atvairīja Krievijas uzbrukumus Kijivas apgabalā, bet tad padzina krievus no Harkivas apgabala un Hersonas.

Šobrīd Krievija uzbrūk Ukrainas civiliedzīvotājiem, šaujot raķetes pa enerģētikas infrastruktūru.

"Tas ir uzbrukums Ukrainas civiliedzīvotājiem. Ukrainas karavīri nav atkarīgi no šīs enerģētikas infrastruktūras militāro operāciju īstenošanai," norādīja Milijs.

"Viņi mēģina salauzt mugurkaulu, salauzt Ukrainas tautas gribu. Jūs redzēsiet, ka tas nesalauzīs mugurkaulu, bet palielinās Ukrainas tautas izturības un pretošanās līmeni," norādīja ASV ģenerālis.

Nedz Radakins, nedz Milijs neizteica prognozes par laika ietvariem šim karam, norādot, ka abas valstis atbalstīs Ukrainu tik ilgi, cik tas būs nepieciešams.

Kā sacīja Radakins, "Krievija pieļāva katastrofālu kļūdu", jo Krievijas uzbrukums ne tikvien aktivizēja Ukrainas pretošanos, bet arī izsauca "fenomenālu reakciju" no visas pasaules valstīm.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu