Sv, 3.12.2023.

"Paldies Latvijai!" Ukrainas žurnālisti atbalsta NEPLP lēmumu "Doždj" lietā

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 1
"Baltijas Mediju izcilības centra" izpilddirektore Gunta Sloga (no kreisās), televīzijas kanāla "Doždj" ("Дождь"/"TV Rain") galvenais redaktors Tihons Dzjadko un "Ilgtspējas fonda" direktore, "The Fix Media foundation" valdes locekle un "Media Hub Riga" ārkārtas atbalsta koordinatore Sabīne Sīle piedalās preses konferencē, kurā informē par piespiedu emigrācijā esošo mediju darbinieku no Ukrainas, Baltkrievijas un Krievijas situāciju Latvijā.
"Baltijas Mediju izcilības centra" izpilddirektore Gunta Sloga (no kreisās), televīzijas kanāla "Doždj" ("Дождь"/"TV Rain") galvenais redaktors Tihons Dzjadko un "Ilgtspējas fonda" direktore, "The Fix Media foundation" valdes locekle un "Media Hub Riga" ārkārtas atbalsta koordinatore Sabīne Sīle piedalās preses konferencē, kurā informē par piespiedu emigrācijā esošo mediju darbinieku no Ukrainas, Baltkrievijas un Krievijas situāciju Latvijā. Foto: Lita Millere/LETA

Ukrainas žurnālistu un mediju organizācija "MediaRuh", kā arī daudzi žurnālisti un mediju jomas nevalstisko organizāciju pārstāvji ceturtdien publicētā paziņojumā pauduši atbalstu Latvijas Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmumam atsaukt licenci telekanālam "Doždj", norādot, ka NEPLP lēmums ir motivēts, bet norādes par draudiem nacionālajai drošībai - pamatotas.

"Atsevišķu sabiedrisko, Latvijas un Krievijas organizāciju un cilvēku aicinājumi atcelt šo lēmumu, mūsuprāt, ir balstīti neinformētībā, nepietiekamā notikumu konteksta un būtības izpratnē vai arī politiski motivēti," teikts paziņojumā.

NEPLP lēmumam ir "leģitīms, likumīgs, drošības apsvērumu un politisks pamats. Lēmums nav uzbrukums vārda brīvībai, jo atbilst procedūrām, kas ir nostiprinātas Latvijas likumos un pieņemtajās sadarbības tradīcijās".

"Likumpārkāpumi, ko veica telekanāls, bija acīmredzami un nenotiek pirmo reizi.

Atgādināsim, ka Ukrainas regulators 2017.gadā svītroja "Doždj" no ārvalstu kanālu uzskaitījuma, kuru retranslācija atļauta Ukrainā, jo Krimas pussala tika attēlota kā Krievijas daļa. To pašu "Doždj" darīja Latvijā."

Kā norāda paziņojuma autori, tas, ka "Doždj" ēterā Krievijas armija nodēvēta par "mūsu armiju", kā arī izskanējušie vārdi par palīdzību Krievijas karavīriem frontē, kanālu raksturo kā prokrievisku.

Ja NEPLP lēmums tiks atcelts nepamatotas kritikas iespaidā, "nekontrolēta Krievijas mediju klātbūtne Latvijā var kļūt par nopietnu draudu nacionālajai un Eiropas drošībai", brīdina "MediaRuh".

"Par to liecina Ukrainas pieredze cīņā ar Krievijas un prokrieviskajiem medijiem, kas strādā pie Ukrainas valstiskuma graušanas, izplatot dezinformāciju, viltus ziņas un Kremļa propagandas naratīvus," teikts paziņojumā.

"Paldies Latvijai par atbalstu Ukrainai cīņā pret Krievijas agresiju, par humāno un militāro palīdzību, kā arī atbalstu Ukrainas pilsoņiem, kas bija spiesti pamest savu valsti Krievijas iebrukuma dēļ," teikts paziņojumā, ko parakstījusi gan organizācija "MediaRuh" kopumā, gan vairākas mediju jomā darbojošās nevalstiskās organizācijas, atsevišķi mediji, gan arī daudzi sabiedriskajos un privātajos medijos strādājošie žurnālisti.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 1

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu