FOTO Internetā pretrunīgu reakciju izraisa "Deutsche Welle" Krievijas redakcijas publicētā karikatūra par Latviju (15)

Apollo.lv

Vācijas raidsabiedrības "Deutsche Welle" (DW) Krievijas redakcija sociālajos tīklos publicējusi karikatūru par Latviju, kas izraisījusi aktīvas diskusijas lietotāju vidū.

DW publicētajā karikatūrā attēlota situācija par Latvijas lēmumu Krievijas neatkarīgās programmas "Doždj" ("Дождь"/"TV Rain") lietā.

Zīmējumā redzams Krievijas diktators Vladimirs Putins "lietainā dienā". Viņš vienā rokā tur lietussargu, kas domāts kā Latvijas valsts, kas atvaira lietu, kas atainots "Doždj" veidolā. Mākslas darbs liek noprast, ka Latvija ar šo lēmumu ir aizsargājusi Putinu.

Karikatūra izraisījusi pretrunīgu reakciju soctīklu lietotāju vidū. Daļa mikroblogošanas vietnes "Twitter" lietotāju reaģē ar sašutumu un sarkasmu par publicēto karikatūru.

"Apsveicu NEPLP ar Latvijas nokļūšanu starptautiskajā humora un satīras apritē," raksta Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta vadošais pētnieks Mārtiņš Kaprāns.

Tikmēr lietotājs Toms veicis precizējumus karikatūrā, proti, Latvijas lietussargs aizsargā latviešus un ukraiņus pret "Doždj" un Putina "lietu". 

Lielākā daļa lietotāju zem ieraksta pauduši nosodījumu par karikatūru. Vairums no viņiem ir ukraiņi.

Šonedēļ NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts pauda, ka no Krievijas neatkarīgās televīzijas programmas "Doždj" slēgšanas Latvijā ieguvējs numur viens ir Kremlis.

Mikroblogošanas vietnē "Twitter" viņš paudis viedokli, ka situācija, kas izveidojusies ar "Doždj", ir Krievijas "veiksmīgi realizēta refleksīvās kontroles operācija".

Intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" Sārts skaidroja, ka refleksīvā kontrole ir Padomju Savienības laikā Valsts drošības komitejas izstrādāta metode, kā, saprotot kāda uzvedības paradumus, raidīt signālu, lai signāla uztvērējs rīkotos paredzamā, signāla raidītājam izdevīgā veidā. To varot izmantot, piemēram, lai vairākas personas sarīdītu vienu pret otru.

Sārta ieskatā, "Doždj" komandā varētu būt iefiltrēts drošībnieku aģents, kas apzināti radījis haosu, un uz šādiem riskiem iepriekš ir norādījis arī Valsts drošības dienests.

Sārts skaidroja, ka tagad Kremļa atbalstītājiem ir dota iespēja izplatīt vēstījumus, ka arī Rietumos mediji nevar būt brīvi, jo tie tiek apspiesti.

Vienlaikus NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors atgādināja, ka tas, ka cilvēki ir opozīcijā Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam, vēl uzreiz nepadara viņus par rietumnieciski domājošiem.

Kā ziņots, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome otrdien lēma anulēt apraides atļauju līdz šim Latvijā strādājošajai Krievijas neatkarīgajai TV programmai "Doždj".

Minētais lēmums raisījis pretrunīgus viedokļus. To vēl ir iespējams pārsūdzēt tiesā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu