Aizsardzība pret droniem: ASV paziņo par jaunu militārās palīdzības paketi Ukrainai

LETA
Aizsardzība pret droniem: ASV paziņo par jaunu militārās palīdzības paketi Ukrainai
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
"Humwee".
"Humwee". Foto: specnaz/Shutterstock

Baltais nams piektdien paziņoja par jaunu militārās palīdzības paketi Ukrainai 275 miljonu dolāru apmērā, kas ļaus sekmīgāk apkarot krievu dronus un stiprinās Ukrainas pretgaisa aizsardzību.

Nacionālās drošības padomes pārstāvis sakariem ar presi Džons Kērbijs žurnālistiem pavēstīja, ka palīdzība "drīz būs ceļā, lai nodrošinātu Ukrainai jaunas spējas, lai uzlabotu tās pretgaisa aizsardzību un novērstu dronu draudus Ukrainai".

Kā paziņoja Pentagons, jaunā palīdzības pakete dos Ukrainai jaunas spējas uzlabot pretgaisa aizsardzību, kā arī nodrošinās svarīgu aprīkojumu, ko Ukraina ļoti efektīvi izmanto, lai aizstāvētos kaujas laukā.

Jaunā pakete ietver papildu munīciju augstas mobilitātes artilērijas raķešu sistēmām HIMARS, 80 000 šāviņu 155 milimetru haubicēm, iekārtas aizsardzībai pret droniem, pretgaisa aizsardzību, apvidus automobiļus "Humvee", medicīnas aprīkojumu, 150 strāvas ģeneratorus un lauku aprīkojumu.

Kopš 24.februāra, kad Krievija sāka atkārtoto iebrukumu Ukrainā, ASV Kijivai jau sniegusi militāro palīdzību 19,1 miljarda dolāru apmērā.

Kā ziņots, ASV Pārstāvju palātas ceturtdien apstiprinātais militārais budžets paredz nākamgad Ukrainai militārajā palīdzībā atvēlēt vismaz 800 miljonus dolāru.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu